Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Wytworny obiad w Łodzi

Wytworny obiad w Łodzi
intopassion

Łódź to miasto wciąż nieodkryte, ale niezwykle pasjonujące. Kryje wiele perełek, również kulinarnych. Pisaliśmy już o tym, gdzie zjeść codzienny obiad. Dziś chcemy Wam pokazać restaurację, gdzie można przeżyć prawdziwą podróż kulinarną „delight”.

O hotelu Vienna House Andels Lodz wiele osób słyszało, jednak nie wszyscy wiedzą, że można tutaj również spróbować wyśmienitych dań przygotowanych przez wirtuoza kuchni Miroława Jabłońskiego. Jest on miłośnikiem polskiej kuchni, ale łączy ją z egzotycznymi smakami i dba o sezonowość menu. W karcie znajdziemy takie cuda, jak kapuśniak na gęsinie z pudrem z borowika, barrakudę z piklowanym żółtym burakiem, polędwicę wołową Angus z sałatką z jarmużu i kasztanami czy wegańskie pieczone warzywa z pieczonymi zielonymi pomidorami i czarnuszką. Wężymord, sos jałowcowy czy jabłko kompresowane to tylko niektóre z oryginalnych dodatków. Wszystko podane jest z dbałością o każdy detal. Obsługa jak przystało na czterogwiazdkowy obiekt zajmuje się każdym gościem z wielką uwagą. Co ciekawe, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca można podegustować wielu potraw podczas jednego pobytu – w czasie niedzielnego brunchu Mirosław Jabłoński serwuje wiele ciepłych i zimnych dań w formie bufetu.
 
Hotel-andels-lodz-delight-restaurant-8-VI-2009-HI
 
Nie dziwi, że Restauracja Delight już w drugim roku działalności nagrodzona została statuetką Hermesa, a kilka lat później dwukrotnie wyróżniona została dwoma czapami w przewodniku Gault&Millau (jeden z najbardziej wpływowych przewodników kulinarnych obok Michelina). Co ciekawe przewodnik zachwala nie tylko jedzenie: „„Na ceglanych ścianach wiszą duże zdjęcia, przy zasłanych białymi obrusami stołach stoją wykonane z ciemnego drewna krzesła (…) do tego eleganckie wiszące czarne lampy.”

Rzeczywiście Restauracja Delight łączy doznania smakowe z estetycznymi. Jej wnętrza, podobnie jak całego hotelu Andels, to idealne połączenie nowoczesnego designu z zabytkowymi elementami i sztuką współczesną.

Więcej o hotelu Andels przeczytacie w naszej relacji tutaj oraz na stronie www.viennahouse.com.

 

Hotel-andels-lodz-restaurant-delight-3-Vienna-International-HI
 
Hotel-andels-lodz-restaurant-delight-2-Vienna-International-HI

 

Submit a Comment