Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Życie nocne w mieście, czyli najlepsze kluby w Europie

Życie nocne w mieście, czyli najlepsze kluby w Europie
intopassion

Każde miasto budzi się do życia dopiero nocą. Tak naprawdę dopiero wtedy możemy poznać jego prawdziwe oblicze. Co powinien oferować dobry klub? Dużą dawkę koncertów i dobrej muzyki, to przede wszystkim! Oto nasze typy.

Paradiso

Legenda Amsterdamu. Na scenach Paradiso grali mi.n The Rolling Stones, Joy Division, Nirvana i wielu innych. Odbywają się tu najlepsze koncerty. Na dwóch salach można usłyszeć przeróżną muzykę od tanecznej, po niezależną. Na parterze znajdzie się też miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć, bądź porozmawiać ze znajomymi. Będąc w Amsterdamie warto odwiedzić to miejsce!

Weteringschans 6-8  1017 SG Amsterdam

 

Notting Hill Arts Club

To miejsce w którym dzieję się naprawdę dużo. W jednym miejscu odbywają się koncerty, pokazy filmowe i wystawy. To również miejsce, w którym młodzi ludzie mają szansę zaprezentować się szerszej publiczności. A usłyszeć tu można różne gatunki muzyki. Każdy dzień to coś innego – muzyka z różnych zakątków świata, jazz, soul, funky, a także disco. Do wyboru do koloru. My polecamy!

21 Notting Hill Gate, Londyn

1500 m2

Jeżeli mamy dosyć eleganckich klubów warto udać się na warszawskie powiśle. Tam w  postindustrialnych przestrzeniach starej drukarni kartograficznej znajduje się miejsce, gdzie usłyszycie dobrą muzykę,pobawicie się na świetnych koncertach i będziecie mieli okazję podziwiać różne działania artystyczne – od wystaw fotograficznych, po działania performerskie, czy warsztatowe. Świetny klimat w cudownym miejscu! Nasz typ w Warszawie.

ul. Solec 18, Warszawa

 

 Kaffee kaschemme

Na pierwszy rzut oka miejsce nie wygląda zachęcająco – ciemne patio, graffiti, drewniane stoły, ale kiedy miniemy bramę i wejdziemy do lokalu zmienimy zdanie. Mroczny, ale klimatyczny. Duża przestrzeń, sofy , dobra muzyka. To miejsce idealne na imprezę, ale sprawdzi się również jako miejsce na drinka i spotkanie z przyjaciółmi.

 

 

 

The Kazimier

Klub The Kazimier w Liverpoolu nie ma długiej tradycji, ale już zyskał miano kultowego. Jeśli w mieście odbywają się jakieś alternatywne koncerty, które warto zobaczyć, to na pewno są w The Kazimier. Organizują także cykliczne imprezy z tematem przewodnim, na które należy się przebrać, niektórzy naprawdę się do tego przykładają! Klimatu temu miejscu dodaje wyjątkowe wnętrze. Mają także wiosenno-letnią wersję klubu na zewnątrz – The Garden.

4-5 Wolstenholme Square  Liverpool

Lucerna Music Bar

Ten klub powstał w niesamowitym miejscu w Pradze – pięknym Pałacu Lucerna w stylu secesyjnym. Historia klubu sięga lat ’60, gdzie odbywał się Prague International Jazz Festival. Dziś Lucerna to jedno z kluczowych miejsc na praskiej mapie kulturalno-klubowej. To świetne, klimatyczne miejsce na koncerty z okrągłą sceną i drewnianą antresolą.

Vodičkova 36, 110 00 Praha 1

 

 

 

Submit a Comment