Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Filmowa jesień

Filmowa jesień
intopassion

Jesienne wieczory najchętniej spędzamy w domu z dobrym filmem. Nasza mieszanka filmowa to trochę melancholii, dramatu przepleciona z komedią, czyli pięć pozycji na jesienne wieczory.

1. Miłość w Nowym Jorku 

Zaczynamy od klasycznego melodramatu w wykonaniu Richard Gere i Winona Ryder. Will Keane, właściciel znanej nowojorskiej restauracji, 50-letni playboy – specjalista od krótkich niezobowiązujących erotycznych przygód, spotyka 21-letnią Charlotte Fielding. Przygoda, która miała trwać krótko, przeradza się w długotrwałe uczucie.  Nieuleczalna choroba Charlotte niestety kładzie kres tej miłości. Niezwykle wzruszająca historia, którą trzeba zobaczyć.

 

2. Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Film kultowy wyreżyserowany przez Peter’a Weir’a. Do szkoły z ogromnymi tradycjami przybywa nowy nauczyciel języka angielskiego John Keating. Ekscentryczny nauczyciel zmienia całkowicie reguły w szkole – wprowadza ducha poezji, miłości życia. Zainspirowani przez niego chłopcy odnawiają tytułowe Stowarzyszenie Umarłych Poetów – sekretny związek, w którym odkrywają piękno zapomnianych utworów, a także prawo do marzeń, wolności i buntu.

 

3. Pęknięcia

Film powstał na podstawie powieści Sheili Kohler. Opowiada historię grupy dziewczyn, uczęszczających do elitarnej szkoły z internatem. Dziewczyny łączy jedna, wspólna pasja do pływania. Ogromne wrażenie robi na nich również charyzmatyczna nauczycielka Miss G. Pewnego dnia w szkole pojawia się nowa uczennica – Fiamma. Dziewczyna w szybkim czasie skupia na sobie uwagę Panny G, co niezbyt podoba się pozostałej części grupy..

 

4. Powrót do Brideshead

Brytyjski melodramat. Historyczne tło filmu – upadek angielskiej arystokracji,u progu drugiej wojny światowej. Historia rozpoczyna się w 1925 roku w Oksfordzie, gdzie na studia trafia zdolny, lecz skromnie urodzony Charles Ryder. Przypadkowa znajomość z bogatym i ekstrawaganckim Sebastianem Flytem szybko przeradza się we wzajemną fascynację. Charles zostaje zaproszony do rodzinnej posiadłości Sebastiana, gdzie poznaje jego siostrę Julię. Między Sebastianem, Charlesem i Julią tworzy się więź.

 

5. Bliżej

Adaptacja sztuki Patricka Marbera. Film opowiada historie dwóch par fotograf Anny (Julia Roberts) i dziennikarza piszącego nekrologi Dana (Jude Law) oraz dermatologa Larry’ego (Clive Owen) i tancerki w nocnych klubach Alice (Natalie Portman), których historie w bardzo nieoczekiwany sposób się krzyżują.. Zdecydowanie warto zoabczyć ten film!

http://www.youtube.com/watch?v=QlyqGmPXgBI

zobacz także:

TOP 5 – francuskie filmy o miłości

Filmy z Włochami w tle

Submit a Comment