Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Filmy z Kenią w tle

Filmy z Kenią w tle
Anna Matyjewicz

W mroźne dni całkowicie zmieniamy klimat i przenosimy się do ciepłej Kenii, Prezentujemy nasze ulubione filmy z Kenią w tle.

Biała Masajka

Ten film to prawdziwa historia białej kobiety żyjącej w afrykańskim buszu. Największym atutem filmu są przepiękne zdjęcia afrykańskiego krajobraz i idealnie wpasowana muzyka. Polecamy.

 

Pożegnanie z Afryką

Oskarowy film, który każdy powinien zobaczyć. Historia duńskiej pisarki, która wraz z mężem wyjeżdża do Kenii aby założyć plantację kawy. W pewnym momencie zaczyna zakochiwać się w lokalnej społeczności i kulturze.

 

Nigdzie w Afryce

Uhonorowany Oskarem za najlepszy film nieanglojęzyczny, Nigdzie w Afryce przyciąga nie tylko przepięknymi zdjęciami ale też ciekawą fabułą. Film opowiada historię rodziny niemieckich Żydów, która przed wybuchem II wojny światowej emigruje do Kenii.

 

Raj:Miłość

Kontrowersyjna historia 50-letniej Teresy, która przyjeżdża na wakacje do kurortu w Kenii, aby przeżyć miłosną przygodę. To pierwsza część z zaplanowanej przez twórcę trylogii o fałszywych rajach na ziemi dających złudzenie wiecznej szczęśliwości.

 

Monica Wamwere Wangu – Niezłomny Duch

Na zakończenie polecamy dokumentalny film przedstawiający historię kobiety znanej jako Mama Koigi, która za wszelką cenę walczyła o wolność swoich synów i sprzeciwiła się brutalności będącej powszechnym zjawiskiem w więzieniach w Kenii.

Submit a Comment