Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Filmy z Kubą w tle

Filmy z Kubą w tle
Anna Matyjewicz

Kuba kojarzy nam się z muzyką, tańcem i energią. To widać również w filmie.

1. Dirty Dancing 2

Kuba w najczystszej, tanecznej postaci! Nowa wersja kultowego już filmu Dirty Dancing. To historia młodej dziewczyny Katie, która wraz z rodziną przyjeżdża na Kubę. W hotelu poznaje młodego Kubańczyka Javiera, który pracuje tam jako kelner. Katie postanawia pomóc mu finansowo i proponuje udział w konkursie tanecznym w którym wygrać można dużą nagrodę pieniężną.

 

2. Dzienniki motocyklowe

Film opowiada historię podróży Ernesta Guevary studenta medycyny, który początkowo porusza się na motocyklu przez Kube. Student wkrótce jest zmuszony do podróżowania autostopem z powodu psującego się już motoru. Łapiąc okazję po drodze ogląda biedę i ciężkie życie przygodnie napotykanych ludzi.

 

 

3. Zanim zapadnie noc

Film, który przedstawia autobiografię Reinalda Arenasa, kubańskiego poety i pisarza. Dorasta on w biedzie wychowany tylko przez matkę. Cechowała go nieprzeciętna inteligencja, która pozwalała mu patrzeć na świat inaczej.

 

 

4. 7 dni w Hawanie

7 dni, 7 historii, 7 różnych reżyserów i tylko jedno miejsce, Havana. Każdy z nich przedstawia inny wątek. Każdy z nich opisuje Kubę w inny sposób czasem są to zabawne historie przeplatane perypetiami mieszkańców, a czasem Kuba pokazywana jako pogrążony w komunizmie kraj.

 

5. Havana miasto utracone

Zmysłowa, pełna barw i muzyki opowieść o dawnej Havanie. Historia trzech braci , których życie zmieniło się diametralnie po wybuchu rewolucji na Kubie. Film pokazuje legendarną Havane w chwili przełomu, jakiej już nie znajdziemy. To właśnie w tym mieście toczy się akcja przeplatana miłością oraz dramatycznymi wydarzeniami , które ogarniają kraj rewolucji.

Submit a Comment