Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Król Maso Corto

Król Maso Corto
Paulina Grabara

Sepp jest właścicielem hotelu Top Residenz Kurz i wypożyczalni Skifactory. Nowo otwarta trasa w Maso Corto schodzi wprost pod drzwi jego rezydencji, gdzie gospodarz planuje witać gości na Apres Ski. Ale to nie jedyne plany Platzgum- mera. Prowadzenie hotelu to wiele obowiązków i duża odpowiedzialność, praca jest jednak przede wszystkim źródłem radości dla niego i pracujących z nim dzieci Lisy i Davida.

 

Screen Shot 2018-11-16 at 12.36.18

 

IMG_0390

 

Biznes turystyczny we krwi

Rodzina Seppa Platzgummera jest silnie związana z miasteczkiem Maso Corto i doliną Val Senales. Dziadek Seppa na początku XX wieku był rolnikiem w Kurzhof – w 1904 roku od ówczesnego właściciela Serafina Gurschlera nabył chatę Similaun (Similaun hütte), położoną na wyso- kości 3.017 m n.p.m. To był początek udziału rodziny w branży turystycznej. Sepp swoją zawodową karierę rozpoczął jako instruktor narciarski, finalnie został dyrektorem całorocznej szkoły narciarskiej Schnalstal. Przez 15 lat był też aktywny w południowotyrolskiej szkole kształcenia narciarskiego, a także w komisji nart i snowboardu. To jednak okazało się niewystarczającym wyzwaniem i w 1989 roku wraz z dwoma partnerami nabył pakiet akcji od lokalnego przedsiębiorcy Leo Gurschlera (Kurzras AG), który po otwarciu kolei linowej na lodowiec Schalstal, był inicjatorem zamienienia osady Maso Corto w bazę sportową.

 

Polskie przyjaźnie

Na przełomie lat 80. i 90. Platzgummer nawiązał pierwszy kontakt z polskim gościem, który przybył do Maso Corto – narcia- rzem Andrzejem Stoleckim. Stąd natychmiast wzięły się nowe kontakty, znajomości oraz silniejsze związki z Polską. Pierwsze przy- jaźnie przekonały Seppa, że na tym nowym rynku, jakim była dla niego Polska, leży duży potencjał dla Maso Corto. Sukcesy w kolejnych latach przeszły oczekiwania i pokazały, jak dobrze polscy goście czuli się w Maso Corto. Ze wszystkich projektów skierowanych do polskich gości Sepp najmilej wspomina Polskie Dni, tygodniowe imprezy, skupiające polskich wykonawców, aktorów, modelki, przyjaciół i gości. Organizował je aż 8 razy, a plakaty z kolejnych edycji wciąż wiszą w hotelowym holu.\

 

Rodzinny biznes

Wraz z Seppem w Top Residenz Kurz pracuje jego córka Lisa oraz syn David. Ojciec jest bardzo dumny i zdaje sobie sprawę, jak wielkie ma szczęście, że otacza go rodzina. Wierzy, że mając ten sam cel przed oczyma, wspólnie można bardzo wiele osiągnąć. Gościnność jest cechą charakterystyczną całej rodziny Platzgummer – nieważne jak ciężki dzień za nimi, zawsze chętnie rozmawiają z gośćmi, a uśmiech nie schodziim z twarzy.

 

Nigdy nie ukończony projekt

Hotel to ciągła praca – w tym roku zmieniono recepcję i przestrzeń, w której zarówno dorośli, jak i mali goście mogą wspólnie spędzać czas po nartach czy wędrówkach. Tego lata premierę miał też kulinarny projekt Sepp’s Bistro, gdzie z widokiem na góry rano można było zjeść cornetto i wypić cappuccino, po południu wpaść na Veneziano, a wieczorem na dania z grilla czy lokalne sery, speck i kieliszek wina. Jednak kolejne wyzwania przed Seppem i jego rodziną – właśnie rozpoczęło się planowanie ulepszenia i odnowienia 106 apartamentów. Na lato 2019 roku planowane jest także rozbudowanie konceptu bistro, dzięki czemu goście będą mogli jeść śniadania i obiadokolacje w przyjemnej przestrzeni i miłej atmosferze. Wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego 2018/19 nowa trasa narciarska prowadzi wprost pod drzwi hotelu Top Residenz Kurz – to z kolei wymaga kolejnej inwestycji, bo trzeba się dobrze zaprezentować podczas Aprés Ski. Dalsze plany są jeszcze bardziej ekscytujące – na Święta Bożego Narodzenia w 2020 roku planowane jest otwarcie nowego obiektu, który będzie znajdował się tuż obok rezydencji Top Residenz Kurz – będzie to 10 suite, restauracja i pizzeria. Cała rodzina już się cieszy na nowe zadania.

 

Życie na wysokości

Sepp, Lisa i David spędzają większość swojego życia w górach, powyżej 2000 m n.p.m. W wolnym czasie lub jak obowiązki pozwalają jeżdżą na nartach z przyjaciółmi lub gośćmi, latem wyruszają na piękne szlaki wędrówkowe, które zaczynają się pod samym hotelem. Obcowanie z naturą każdego dnia nauczyło ich ją doceniać, ale codzienne radości to nie tylko zachwycająca przyroda, ale także mili goście, z którymi spędzają czas.

 

Top Residenz Kurz

Hotel apartamentowy położony jest w Maso Corto, przy samej stacji kolejki linowej na lodowiec, a zimą pod drzwi hotelu można zjechać na nartach. W pełni wyposażone apartamenty mieszczą od 2 do 6 osób, a z ich okien rozpościera się widok na majestatyczne górskie szczyty. Po aktywnym dniu można zrelaksować się w krytym basenie o rozmiarach olimpijskich lub w centrum spa.

 

MASO CORTO na narty – oferty specjalne i ceny na stronie www.masocorto.it

08.12.2018- 15.12.2018 Tydzień Testów Nart Marki BLIZZARD

Bezpłatny test nart i wieczór z pysznym jedzeniem spędzony w schronisku Lazaun Alm, a na koniec zjazd saniami do Maso Corto.

08.12.2018 – 22.12.2018 Rodzinno – Bożonarodzeniowy tydzień w Maso Corto

Kolacja w schronisku Lazaun Alm, zjazd saniami do Maso Corto i przyjęcie Bożonarodzeniowe z Mikołajem, który rozda dzieciom prezenty.

06.04.2019 – 13.04.2019 Tydzień kobiet w Maso CortoNarty, Yoga & Rock`n Roll.

Ostatnia impreza w biwaku Ötzi na lodowcu, zjazd w bikini do schroniska Bella Vista.

13.04.2019 – 20.04.2019 Tydzień Testów Nart Marki ELAN

Bezpłatny test nart i wieczór z pysznym jedzeniem spędzony w schronisku Lazaun Alm, a na koniec zjazd saniami do Maso Corto i impreza z DJ.

20.04.2019- 27.04.2019 Tydzień Testów Nart Marki BLIZZARD

Bezpłatny test nart i wieczór z pysznym jedzeniem spędzony w schronisku Lazaun Alm, a na koniec zjazd saniami do Maso Corto i impreza z DJ.

27.04.2019- 05.05.2019 Aloha Ski & Testy Nart Marki BLIZZARD

Bezpłatny test nart i wieczór z pysznym jedzeniem spędzony w schronisku Lazaun Alm, a na koniec zjazd saniami do Maso Corto i impreza z DJ.

02.05.2019 Bikini & Bermuda Race
Wyścig w bikini na lodowcu z fantastycznymi nagrodami.

 

Więcej informacji:

Top Residenz Kurz, Maso Corto

+39 0473 662502, info@masocorto.it

Hauslabjoch 12.03.2014 212

46324214_2029264007132083_8493159559957839872_o

MC 20 01 2016 Nachtskilauf 027

Submit a Comment