Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 19, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

TASTY STORIES

TASTY STORIES
intopassion

Coraz większą uwagę przywiązujemy do tego, co i w jaki sposób spożywamy. Coraz chętniej sięgamy po naturalne, lokalne i sezonowe produkty, stanowiące dziedzictwo kulinarne danego miejsca.

Trzy lata temu, aby przybliżyć swoim gościom tradycję kulinarną regionu i pokazać jak wspaniałe produkty są dostępne na wyciągnięcie ręki, Hotele SPA Dr Irena Eris stworzyły projekt kulinarno-społeczny Dr Irena Eris Tasty Stories. Od tego czasu, co roku, szefowie kuchni Hoteli SPA zabierają swoich gości w podróż po smakach Beskidów oraz Warmii i Mazur, poszukiwaniu „tasty stories” – smakowitych, pełnych prawdziwych emocji opowieści o lokalnej kuchni, o produktach, które trafiają na stoły hotelowych restauracji oraz o ludziach, dzięki którym można się rozsmakować w jedzeniu. Zebrane i opowiedziane za pomocą filmów historie, stają się inspiracją do organizowanych jesienią przez Hotel SPA Dr Irena Eris w Krynicy-Zdroju i na Wzgórzach Dylewskich specjalnych i pełnych atrakcji weekendów z wyjątkowymi kolacjami.

SLK_0292

 

FARM TO TABLE

To znane angielskie określenie doskonale odzwierciedla nasze oczekiwania względem jedzenia. Chcemy, aby żywność odbywała jak najkrótszą drogę z pola na nasze stoły. Chętniej sięgamy po produkty wytwarzane naturalnymi metodami, które powstają, rosną lub są wytwarzane jak najbliżej nas. W okolicznym gospodarstwie ogrodniczym, u lokalnego rolnika, w małej miejscowej przetwórni. Doceniamy ich ekologiczne pochodzenie. Interesują nas też ludzie, którzy je wytwarzają. Chcemy wiedzieć, kto wyhodował piękną cukinię, wytłoczył sok z soczystych jabłek, czy upiekł pachnący chleb na zakwasie. Stało się dla nas ważne, czy dany wytwórca wkłada całe serce w to, co robi i czy dba, aby jego produkty były najlepsze, jakie tylko mogą być.  

Dlatego bohaterami Dr Irena Eris Tasty Stories są lokalni rolnicy, hodowcy i wytwórcy dostarczający swoje ekologiczne produkty do hotelowych restauracji, pracownicy i szefowie kuchni Hoteli SPA oraz lokalni społecznicy, których życie na co dzień związane jest z kuchnią i regionem. Ich pełne emocji, a i nie rzadko wzruszeń, historie opowiedziane są za pomocą wywiadów, albumów zdjęciowych i profesjonalnie przygotowanych filmowych dokumentów. 
 

WEEKEND ZE SMAKIEM

Odbywające się jesienią w Hotelach SPA Dr Irena Eris specjalne weekendy, stanowiące podsumowanie każdej z edycji projektu, są okazją do spotkania się  osobiście z bohaterami „tasty stories”, a także do rozsmakowania się w daniach przygotowanych przez szefów kuchni. Spotkaniom towarzyszą pokazy filmowe, różnorodne degustacje oraz kiermasze produktów przywiezionych przez bohaterów obecnej i poprzednich edycji Dr Irena Eris Tasty Stories. W karcie menu hotelowych restauracji pojawia się specjalna wkładka przygotowana na tę okazję.

3
 

PRZY WSPÓLNYM STOLE

Zwieńczeniem każdego weekendu jest ekskluzywna kolacja przy wspólnym stole, dzięki której uczestnicy mogą spędzić wspólnie wyjątkowe chwile i rozmsmakować się w pysznościach z regionu. Głównymi bohaterami tego wieczoru obok produktów stają się szefowie kuchni Hoteli SPA Dr Irena Eris, którzy do współpracy zapraszają kolegów i koleżanki po fachu – z różnych stron Polski i różnie gotujących. Jednak każdy wnosi coś nowego od siebie, a wspólne gotowanie pozwala na wymianę doświadczeń, dzielenie się wiedzą, umiejętnościami, pasją. Jest też i szczypta rywalizacji, ale tej twórczej, mobilizującej, której celem jest niezwykłe menu degustacyjne opowiadające na nowo kulinarną historię miejsca. A specjalnie przygotowana niezwykła scenografia i szczególna atmosfera nadają wydarzeniu wyjątkowy charakter. Potwierdzą to ci goście, którzy co roku z niecierpliwości czekają na udział w kolejnej kolacji.

Bon apetit!

 

Zapraszamy na dwa wyjątkowe Weekendy ze smakiem i ekskluzywną kolacją – 13-15 września do Hotelu SPA Dr Irena Eris Krynica Zdrój i 18-20 października do Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Oraz do odkrywania smakowitych opowieści na www.DrIrenaErisTastyStories.com

 

Submit a Comment