Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

TOP 5 – francuskie filmy o miłości

TOP 5 – francuskie filmy o miłości
intopassion

Francuskie kino to kino z klimatem. Tym bardziej filmy o miłości. Subtelne i zarazem intrygujące, często przekazujące treść w sposób nieoczywisty. Mamy swoją piękną francuską piątkę!

Piękna

Francuski dramat opowiadający historię szesnastoletniej Junie, która po śmierci matki zmienia szkołę i wkrótce zakochuje się w nauczycielu włoskiego.

 

Miłość na żądanie

Świetny film. Historia dwojga przyjaciół – Juliena i Sophie. Od dzieciństwa prowadzą niezwykłą grę polegającą na sprawdzaniu swojej odwagi. Piękna historia o miłości. Grasz czy nie grasz?

 

Kocha..nie kocha

To bardzo przewrotna opowieść o miłości, trzymająca w napięciu do ostatniej minuty filmu. Bohaterką filmu jest filigranowa Angelique, studentka malarstwa, bez pamięci zakochana w przystojnym kardiologu Loicu. Niestety, Loic ma żonę i nic nie wskazuje na to, żeby chciał ją zostawić..

 

 Męski – żeński

To jedno z najważniejszych dzieł reżysera Jean-Luc Godarda. młody dziennikarz Paul wędruje od jednej paryskiej kawiarni do drugiej, poszukując sensu życia i miłości. Jego najnowszym celem jest wschodząca gwiazdka muzyki pop imieniem Madeleine!

 

 Niebo nad Paryżem

Film opowiada historię Pierre’a, który  cierpi z powodu poważnej choroby serca. Postanawia na nowo odkryć uroki swojego miasta- Paryża, niespodziewanie zaczyna dzielić z przypadkowymi ludźmi radości i kłopoty. To dzięki nim odnajdzie siebie.

 

Submit a Comment