Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

TOP 5 książek z Francją w tle

TOP 5 książek z Francją w tle
WARSAW state of mind

Francja kojarzy nam się przede wszystkim z pokazami mody, szykiem i elegancją. Sprawdziliśmy czy ta sama tendencja odczuwalna jest we francuskiej literaturze bądź literaturze o Francji!

 

1. Francuska oberża Julii Stagg to lekka i czarująca opowieść o życiu małomiasteczkowej, francuskiej społeczności. Głównymi bohaterami są Paul i Lorna – skuszeni idylliczną wizją życia we Francji Brytyjczycy. Julia Stagg w dowcipny sposób pokazuje nieprzychylność mieszkańców do głównych bohaterów i wszystkie perypetie z tym związane. Zmierza się również ze stereotypami związanymi z fatalną kuchnią i brakiem talentu kulinarnego Brytyjczyków. Naszym zdaniem bardzo dobra lektura na wczesnowiosenne wieczory!

 

2. Nie będę Francuzem choćbym nie wiem jak się starał – zabawna, inteligentna i pełna wdzięku opowieść Amerykanina – Marka Greenside, który na każdej kartce książki dziwi się zwyczajom panującym w Bretanii. Trafia do Francji na wakacje – nie znając języka, zwyczajów. Po czym zakochuje się w tym świecie bez pamięci. Mark Greenside uwiódł nas bezkomleksowością nieznajmości języka, przywoływanymi anegdotami – nawet, jeśli są stereotypowe. Lekkość pióra i dobór historii przekazywanych czytelnikowi nastraja pozytywnie przywołując mimowolny uśmiech podczas czytania każdego niemal zdania. Nas rozśmieszał do łez!

 

3. Ostatnie spotkanie w Paryżu. Maj 1940 roku, serce romantycznego Paryża i porywająca historia miłości i odwagi. Lynn Sheene przedstawia nam  Clarie w momencie, kiedy pod wpływem konsekwencji oszustwa ucieka z Nowego Jorku by rozpocząć nowe życie we wciąż ogarniętym wojną, tajemniczym Paryżu. A tam.. w mieście zakochanych poznaje tajemniczego Thomasa. Zrobi wszystko, by mogli być razem. Lynn Sheene zaprasza nas więc w świat romansu napisanego z rozmachem, w którym akcja dzieje się z dużą dynamiką. My z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie autorki i pochłonęliśmy książkę w jeden wieczór!

4. Smak Prowansji. Niezwykła opowieść o miłości do wina. to wciągająca opowieść zabierająca nas w zakątki malowniczej Francji na spotkania z tajemniczymi sommelierami. Główni bohaterowie książki Jamie Ivey- Jamie i Tanyia przyjmują wyzwanie madame Etienne, która o winach wie wszystko. Ich zadaniem jest odszukanie najjaśniejszego wina rose. Czy uda się to komuś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z winem? Sprawdźcie sami!

 

5. Merde! Rok w Paryżu Stephena Clarke to opowieść o typowym Brytyjczyku – połączeniu Hugh Granta i Davida Beckhma – Paulu Westcie. Mężczyzna przyjeżdża na dziewięć miesięcy do Paryża, by na stanowisku specjalisty do spraw marketingu wypromować sieć angielskich herbaciarni. Zapowiada się ciekawie? To jeszcze nie wszystko, a Paul na własnej skórze przekonuje się na przykład, że Francuzi uwielbiają strajkować. Merde! Rok w Paryżu to nie tylko wciągająca opowieść o francuskich stereotypach, ale też praktyczny przewodnik i poradnik – co i jak zamawiać w restauracji, czy jak przyrządzić sos vinegrette!

 

Submit a Comment