Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 22, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

5 najlepszych wystaw październiku

5 najlepszych wystaw październiku
Anna Matyjewicz

Stawiamy na kulturalny październik! Wybraliśmy pięć wystaw na które warto się wybrać.

1. Zbigniew Warpechowski

To prezentacja twórczości Zbigniewa Warpechowskiego – prekursora sztuki performance w Polsce i jednego z pierwszych jej twórców na świecie – prezentująca dokumentację kilkudziesięciu akcji zrealizowanych przez artystę w ciągu ostatnich 50 lat.

20.09 – 11.11 / Zachęta, Warszawa 

 

 2. Jestem kroplą w morzu.Sztuka ukraińskiej rewolucji

Tytuł wystawy nawiązuje do jednego z haseł ukraińskiej rewolucji.Prezentowane na wystawie fotografie i obrazy stanowią krytyczny komentarz do sytuacji społeczno-politycznej na Ukrainie, natomiast prace wideo oraz banery, dokumentujące akcje performatywne, ukazują kontekst, w którym powstawały poszczególne dzieła.

19.10  / Kraków- Mocak

3. Zdzisław Beksiński

Licząca około 100 prac wystawa w Nowohuckim Centrum Kultury stanowi swoistą małą retrospektywę, na której pokazujemy wczesne prace rysunkowe, fotografie z lat 50., heliotypie, rysowane węglem lub kredką ekspresyjne figury ludzkie, a także obrazy z tzw. okresu fantastycznego i dzieła z ostatnich lat życia artysty – obrazy olejne i grafikę komputerową.

3.10.2014 r. o godzinie 20:30 / CENTRUM Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie

4. Maria Bartuszová, Formy przejściowe

Spotkanie będzie dostępne dla osób niewidomych, niedowidzących oraz osób niesłyszących dzięki pętli indukcyjnej, tłumaczeniu na język migowy oraz dostępnej na miejscu aplikacji.Wystawa „Maria Bartuszová. Formy przejściowe” to próba napisania historii, która nigdy napisana nie została.

4.10.2014 r. / Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilii Plater, Warszawa                    

5. Niewidzialna wystawa  

Niewidzialna Wystawa to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której będziesz mógł wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi.

Galeria Handlowa w Millennium Plaza (1. piętro),Al. Jerozolimskie, Warszawa

 

Submit a Comment