Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

BUCKET LIST #5: miejsca dla miłośników natury

BUCKET LIST #5: miejsca dla miłośników natury
Izabela Wożniak

Kontakt z przyrodą daje mi mnóstwo pozytywnej energii i poprawia samopoczucie. Świat jest piękny!

IG: @isabelpenelope, IG: into_passion

 

Los Glaciares, Patagonia

Miłośnicy zimy odnajdą się w skutym lodem parku narodowych Los Glaciares pełnym jezior, lasów oraz niesamowitych lodowców. Najbardziej znany z nich – majestatyczny Perito Moreno – przytłacza i fascynuje. Lodowiec możemy podziwiać z tarasów widokowych bądź z podkładu łodzi. Krajobraz parku przepełniony jest strzelistymi górami, turkusowymi polodowcowymi jeziorami i bujnymi lasami. Bajeczne widoki zapierają dech w piersiach, jest to niewątpliwie jedno z najbardziej fascynujących miejsc na ziemi. Jedni podróżnicy przybywają tutaj w poszukiwaniu wrażeń wspinając się na masyw Fitz Roy lub podziwiając liczne lodowce, a inni odnajdują spokój rozkoszując się widokami gór nad brzegiem jezior. Park Narodowy znajduje się na terenie przepięknego regionu Patagonii. Warto odwiedzić także pingwiny w Punta Tombo lub wieloryby w Península Valdés, pojeździć na nartach w Bariloche lub wspiąć się na szczyty w Parque Nacional Tierra del Fuego. Fauna, flora, trekking w tym regionie – każdy znajdzie coś dla siebie.

dirk-spijkers-690781-unsplash

 

 

Galapagos

Wyspy to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody. Tam gdzie kiedyś Karol Darwin pracował nad teorią ewolucji, dzisiaj możemy pływać z pingwinami, obserwować flamingi, żółwie słoniowe, głuptaki czy pelikany. Odważniejsi nurkują z rekinami lub wspinają się na aktywny wulkan Sierra Negra. A na koniec relaks w towarzystwie wygrzewających się leniwie w promieniach słońca lwów morskich i legwanów na przepięknej plaży Tortuga Bay, gdzie biały piasek łączy się z turkusową wodą. Raj na ziemi!

photo-1520646329-f63e1793f703

 

Zorze Polarne

„Kapryśna Pani” jak mówią o niej Norwegowie czy „Lisi Ogień” dla Finów. W Ameryce Północnej określana jest jako taniec zwierzęcych dusz. Nie da się przewidzieć, kiedy dokładnie się pojawi, ale warto na nią czekać. Czaruje feerią kolorów od bieli, po zieleń i czerwień, taniec świateł hipnotyzuje i zapiera dech. Ten wyjątkowy spektakl barw warto zobaczyć na własne oczy. Zorza widoczna jest za kołem podbiegunowym w Norwegii, Finlandii, Islandii, Grenlandii, w północnych częściach Kanady i USA czy Syberii. Daj się oczarować!

photo-1531571065863-3f9e05cc1af2

 

Jezioro Hillier, Australia

Archipelag Recherche składa się z ponad 100 fascynujących wysp. Na jednej z nich – wyspie Middle – nad brzegiem oceanu znajduje się różowe jezioro. W odróżnieniu od innych tego typu jezior na świecie, takich jak inne australijskie Pink Lake czy Lac Retba w Senegalu, Hillier utrzymuje swój intensywny kolor przez cały rok. Jezioro jak i otaczające wyspy można podziwiać z pokładu helikoptera. W Hiszpanii możemy odwiedzić dwa różowe, zasolone jeziora w okolicach miasteczka Torrevieja. Znajdują się one w parku natury de Las Lagunas de La Mata y Torrevieja, w którym warto także pospacerować w towarzystwie flamingów. Jeziora zawdzięczają swój intensywny kolor żyjącym w nich algom bądź bakteriom.

Screen Shot 2018-11-01 at 10.22.18

 

 

Sahara

Wydmy osiągające wysokość nawet 180 metrów, oazy daktylowe i fascynujące plemiona nomadów. Największa piaszczysta pustynia świata skrywa wiele ciekawostek i tajemnic. Obejmuje 11 państw: Maroko, Algierię, Tunezję, Libię, Egipt, Saharę Zachodnią, Mauretanię, Mali, Niger, Czad i Sudan. Na jej obszarze znajduje się wiele zaskakujących atrakcji jak jeziora Ounianga w Czadzie, EL Jem – największy amfiteatr rzymski w Afryce, największe słone jezioro Chott El Djerid, a także Biała Pustynia – Sahara Beida oraz Pustynia Czarna, charakteryzujące się niesamowitym piaskowym bądź księżycowym i nieziemskim krajobrazem. Przejazdy dżipem bądź na wielbłądach, wizyty w osadach beduinów, karawany na zboczach wydm, fascynujące zachody słońca to tylko niektóre z atrakcji, które zapewni nam magiczna Sahara.

photo-1531048468035-8305c2a7fe73

Submit a Comment