Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 22, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Filmy z Irlandią w tle

Filmy z Irlandią w tle
Anna Matyjewicz

Irlandia czyli Zielona Wyspa jest częstym tłem filmowym. Co najbardziej zaciekawiło nas w tych filmach? Niebanalna fabuła i piękne widoki. Oto nasza lista filmów w Irlandią w tle.

Once

Piękna historia i muzyka w tle. Once nie bez powodu nagrodzony został Oscarem w 2008 roku za najlepszą piosenkę. To właśnie muzyka gra tutaj główną rolę. Film opowiada historię ulicznego grajka z Dublina, który przypadkowo poznaje pewną Czeszkę. Połączyła ich ogromna pasja do muzyki.

 

PS. Kocham Cię

Film z serii lekka i przyjemna historia, czyli idealny film na weekend. Holly – główna bohaterka nie potrafi sobie poradzić po stracie męża. Jednak jej ukochany przygotował całą serię listów, które przybywać będą do niej w różnych momentach jej życia w ciągu następnego roku, tak aby Holly mogła poradzić sobie ze smutkiem.

 

Oświadczyny po Irlandzku

Komedia romantyczna opowiadająca historię  amerykanki Anny, która poirytowana postawą swojego narzeczonego postanawia sama się mu oświadczyć. Korzysta z Irlandzkiej tradycji, która raz w roku pozwala płci pięknej przejąć inicjatywę i oświadczyć się swojemu wybrankowi.

Ondine

Przepiękna historia, z niezwykłymi zdjęciami i Irlandią w tle. Opowiada historię irlandzkiego rybaka, który znajduje w sieci nieprzytomną dziewczynę, jego córka uznaje nieznajomą za morską nimfę, Ondine.

 

Nic Osobistego

Klimatyczny film w reżyserii Urszuli Antonik. Główna bohaterka postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie i wyrusza w samotną wyprawę po przepięknej Irlandii.

Submit a Comment