Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Filmy z Miami w tle

Filmy z Miami w tle
Anna Matyjewicz

W tym tygodniu przenosimy się do słonecznego Miami. Przeważająca liczba filmów pochodzi z lat 80-tych 90-tych, miło było na chwilę cofnąć się do tych lat i wybrać nasze ulubione filmy z Miami w tle.

 

Blow

Film który zdecydowanie trzeba zobaczyć. Bardzo dobra rola Johnyy’eg Deppa i Penelope Cruz. Film oparty na faktach opowiadający historię George’a Junga, który w latach 80. dorobił się fortuny na handlu narkotykami.

 

Bad Boys

Kultowy amerykański film sensacyjny z lat 90-tych i świetna rola Willa Smitha. Dwóch policjantów otrzymuje ciężkie zadanie – w ciągu trzech dni muszą odnaleźć skradzione z posterunku używki warte 100 mln dolarów.

 

Człowiek z blizną

Historia Kubańczyka(Al Pacino), który przybywa do Miami. Ze względu na swoją przeszłość umieszczony zostaje w obozie obozie internowania w stanach, gdzie poznaje swojego przyjaciela Mannego z którym zaczyna pracować dla mafii narkotykowej.

 

Goldfinger

To trzeci film z kultowej serii James’a Bonda kręcony właśnie w Miami. To właśnie tam agent 007 musi  rozpracować multimilionera Aurica Goldfingera, podejrzanego o kradzież złota. Pozycja obowiązkowa dla fanów Bonda i nie tylko.

 

Sposób na blondynkę

Na zakończenie proponujemy amerykańską komedię z Cameron Diaz. Mary jest atrakcyjną dziewczyną w której zakochuje się szkolny nieudacznik. Nawet kilkuletnia przerwa nie jest dla niego przeszkodą. Postanawia odszukać swoją dawną miłość, do tego wynajmuje detektywa, który nieoczekiwanie  zakochuje się w dziewczynie od pierwszego wejrzenia. To lekka i przyjemna komedia, idealna na weekend.

Submit a Comment