Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

FreeFormFestival 2013

FreeFormFestival 2013
Kasia Ciołek

FreeFormFestival na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń artystycznych w Warszawie i jest jednym z największych wydarzeń muzycznych w stolicy. Po raz pierwszy festiwal odbędzie się wiosną. Kto wystąpi?

TRICKY live / UK
Wokalista, kompozytor i producent, aktor i odkrywca talentów, ale przed wszystkim legendarna postać bristol sound, głos zespołu Massive Attack i współtwórca muzyki trip-hop. Dziś ma na swoim koncie 9 studyjnych płyt i  współpracę z wielkimi postaciami sceny, m.in. Bjork i PJ Harvey. W maju ukaże się jego nowa płyta pt. „False Idols”, wydana w po raz pierwszy w założonej przez niego wytwórni.

 

APPARAT live / Germany

Apparat został założony przez Saschę Ringa – berlińskiego didżeja, producenta i twórcę muzyki elektronicznej. Jest znany także z projektu Moderat, który stworzył wspólnie z duetem Modeselektor. W 2011 roku wydał pierwszą płytę jako Apparat „Band The Devil’s Walk”. I rozpoczął koncerty akustyczne z zespołem. W kwietniu ukaże się jego nowa płyta pt. „Krieg und Friede”, którą swoja premierę będziem miał na FreeFormFestival w maju jego występy zapoczątkują całą europejska trasę nazwaną „Apparat plays Krieg und Frieden”.

 

AZEALIA BANKS  live / USA
Azealia Banks jest amerykańską piosenkarką i autorką tekstów pochodzącą z Harlemu w Nowym Jorku. Popularność przyniósł jej cover „Slow Hands” zespołu Interpol oraz występ na albumie Major Lazer w piosnce „Can’t Stop Now”. Jej debiutancki singiel, „212” z Lazy Jay został wydany w grudniu 2011 i do tej pory osiągnął 45 milionów wyświetleń na YouTube! Na wiosnę ukaże się jej długo oczekiwany debiutancki album „Broke With Expensive Taste”. Będzie to pierwszy i jedyny koncert tej artystki w Polsce!

 

 

WOODKID  live / France
Woodkid niezwykły wokalista, producent, performer i reżyser, szerzej znany jest jako utalentowany twórca teledysków. Zadebiutował w marcu 2011 roku utworem Iron, do którego sam stworzył porywający klip. Niezwykle malarski obraz w ciągu kilku miesięcy pobił rekordy popularność na Youtube, mając ponad 47 mln odsłon! I choć Woodkid stał się już gwiazdą to jego debiutancki album „The Golden Age” ukazał się dopiero w marcu tego roku.

SEBASTIAN  dj set / France
Francuski didżej z wytwórni Ed Banger, jeden z czołowych reprezentantów francuskiego electro.

 

MISS KITTIN   live / France
Królowa electroclashu powraca na FreeForm! Tym razem jako live zaprezentuje najnowszy album „Calling From The Stars”.

HUDSON MOHAWKE dj set / UK
Brytyjski didżej i producent z kultowej wytwórni Warp Records.

THE TOXIC AVENGER  live / France
Paryski didżej i producent, w 2011 roku nakładem labela Roy Music ukazał się jego debiutancki album „Angst”.

Ponadto: KATE BOY (Szwecja), PARACHUTE YOUTH (Australia), NOVIKA, FOX, FAIR WEATHER FRIENDS, THE & (Polska).

Ceny biletów jednodniowych:
100 zł od 1 marca, 120 zł od 1 kwietnia, 140 zł od 1 maja

Ceny karnetów dwudniowych:
150 zł do 15 marca – WYPRZEDANE!, 170 zł od 16 marca, 190 zł od 16 kwietnia

Organizator festiwalu: Good Music Productions www.goodmusic.pl

www.freeformfestival.pl
www.facebook.com/freeformfestival

Submit a Comment