Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Pocałunki i greckie słodkie tajemnice

Pocałunki i greckie słodkie tajemnice
Paulina Grabara

Czy wyobrażacie sobie życie bez romantycznego pocałunku? Ile razy dziennie potraficie pocałować swojego ukochanego? W kark, w czoło, słodki pocałunek w usta… Czy jest coś, co równie mocno pobudza Wasze zmysły?

 

Magazyn naukowy „American Antropologist” przeprowadził badania wśród 168 różnych kultur, które pokazały, że romantyczny pocałunek jest znany mniejszości ludzkości – 46% ankietowanych. A mogłoby się wydawać, że jest to uniwersalna przyjemność. Pocałunek jest często rytuałem i częścią romantycznej i seksualnej gry wstępnej, jednak jest zachowaniem wyuczonym, związanym z bardziej złożonymi społeczeństwami. Żaden z etnografów nie był świadkiem romantycznego pocałunku wśród plemion Sub-Saharyjskich czy Amazońskich.

 

Jakie emocje są związane z pocałunkiem? Ekscytacja, szybsze bicie serca, zadowolenie, rozanielenie.
Grecy też zajęli się ciekawymi badaniami nad ulepszaniem własnej tradycji – znanej od 1000 lat Metaxy. W rezultacie dokonali odkrycia w odniesieniu do pocałunków – stworzyli Metaxa Honey Shot – trunek z najprawdziwszym miodem, który pobudza zmysły niczym słodki pocałunek!

Ten wyjątkowo łagodny trunek swój sekret kryje w miodzie, który pochodzi z bardzo słonecznego regionu położonego na wysokości ponad 800m n.p.m, pełnego roślin, ziół i kwiatów. Co powoduje pobudzenie naszych zmysłów? Zdecydowanie bukiet Metaxy Honey Shot: miód w plastrach, kwiat pomarańczy, jaśmin, daktyle i morele.

My namawiamy, aby udowodnić, że romantyczny pocałunek to zachowanie godne naśladowania, a  najsłodszy zbędzie po greckim eliksirze – nowej Metaxie Honey Shot.

 

 

 

Submit a Comment