Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 19, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Wystawa Karla Lagerfelda w Hawanie

Wystawa Karla Lagerfelda w Hawanie
intopassion

Od 28 kwietnia w galerii Factoria Habana, podziwiać można wystawę fotografii autorstwa Karla Lagerfelda.

Na Kubie trwa właśnie miesiąc kultury francuskiej, bezpośrednio związany z ociepleniem stosunków między państwami Europy Zachodniej, a Kubą. W związku z tym wydarzeniem, odbywa się w Hawanie wystawa fotografii Karla Lagerfelda, dyrektora kreatywnego domu mody Chanel. Wystawa „Work in Progress” prezentowana jest od 28 kwietnia do 12 maja w galerii Factoria Habana. Dla Kubańczyków to doskonała okazja do poznania twórczości jednego z najlepszych projektantów, a dla samego Lagerfelda do zaprezentowania się szerszej i nieznanej dotąd publiczności.

12196309_589695141162669_2060695733404549693_n

Galeria Factoria Habana

Wystawa podzielona jest na trzy sekcje, które prezentują główne zainteresowania projektanta: modę, architekturę i krajobrazy. Niezwykła różnorodność tematów, inspiracji i technik, zebrana jest w ponad 200 fotografiach, będących odzwierciedleniem charakteru Lagerfelda, dla którego fotografie nie są tylko uwiecznieniem obrazu jakiegoś obiektu, lecz same w sobie tworzą unikalny, wizualny obiekt.

Karl Lagerfeld pracował dla najlepszych domów mody. Swoją karierę rozpoczął w Balmain, do którego dostał się dzięki wygranej w czołowym konkursie mody. Później pracował także m.in. dla Valentino, Fendi i Chloé. Z domem mody Chanel związany jest nieustannie od 1983 roku, a w 2010 roku otrzymał od prezydenta Francji tytuł Komandora Orderu Narodowego Legii Honorowej za zasługi dla Chanel. Dodatkowo projektant posiada własną markę odzieżową „Karl Lagerfeld”, a także sygnuje swoim nazwiskiem linie perfum i kosmetyków.

Karl-Lagerfeld-Self-Portrait-Courtesy

Lagerfeld stał się nie tylko twórcą jednej z najbardziej znanych marek, ale sam także stał się marką. Jego nazwisko rozsławione jest na całym świecie, a czarne okulary i rękawiczki stały się znakiem rozpoznawczym projektanta, którego nie da się pomylić z nikim innym. Jak sam mówi, nigdy nie wychodzi bez swoich charakterystycznych ciemnych okularów, ponieważ lubi obserwować, nie będąc obserwowanym przez innych. Oprócz projektowania zajmuje się także fotografią, czego owocem jest kubańska wystawa. W swojej karierze zrealizował wiele niezapomnianych kampanii dla Chanel, które rozsławiły jego imię także w świecie fotografii.

Kilka dni po otwarciu wystawy, czyli 3 maja, na głównej promenadzie Hawany – El Paseo del Prado, zaprezentowana zostanie kolekcja Chanel Cruise 2016/2017.

untitled

Tekst: Ela Konopińska

Submit a Comment