Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

5 ulubionych miejsc na lunch we Wrocławiu

5 ulubionych miejsc na lunch we Wrocławiu
Anna Matyjewicz

Wrocław calling! Po raz kolejny postanowiliśmy zrobić ankietę i zapytać naszych czytelników na facebooku o ulubione miejsce na lunch – tym razem we Wrocławiu. Okazało się, że wrocławianie (i nie tylko) stanęli na wysokości zadania i pokazali nam swoje stałe restauracyjne punkty na mapie.

Wśród wielu typów miejscem które otrzymało najwięcej głosów była restauracja Agawa (159 głosów), zaraz po niej Pod Papugami, Bernard, The Winners Pub i Brasserie 27. A teraz kilka słów o nich.

 

Restauracja Agawa

Restauracja Agawa to przede wszystkim przyjemna atmosfera i świetna obsługa. Położona w sercu parku Południowego – otoczona parkiem i ogrodem bylinowym. Piękny widok tworzy magiczny klimat restauracji. Jeżeli chodzi o kuchnię to w Agawie zjemy wariację na temat tradycyjnej kuchni polskiej i włoskiej. A wszystko estetycznie podane.

 

Restauracja Pod Papugami

To filmowo – muzyczna Mekka dla ludzi lubiących odkrywać kulinarne smaki. Znajduje się w samym centrum wrocławskiego Rynku. Przyciąga wystrojem w stylu klasycznego hollywoodzkiego kina. To miejsce z charakterem, gdzie doskonale czują się zarówno turyści, jak i biznesmeni planujący służbowe spotkania. Jakiej kuchni możemy tam skosztować? Przede wszystkim dominuje kuchnia międzynarodowa z ponad 12 letnią tradycją!

 

Bernard

Bardzo klimatyczne miejsce. Mieści się w zabytkowej kamienicy na wschodniej pierzei wrocławskiego Rynku.To przede wszystkim miejsce o szerokim wyborze piwa, które podawane jest  z obfitą i gęstą pianą. Można zatem zamówić je w stylowej szklance, w ogromnym kuflu, a nawet w oryginalnej butli. Co na lunch? Dominuje kuchnia europejska w której szczególne miejsce zajmuje kuchnia czeska.

 

The Winners Pub

The Winners Pub to przytulne miejsce w stylu amerykańskiego pub’u lat 60-tych.Specjalnością lokalu są steaki z wyszukanych i niepowtarzalnych mięs. Tutaj zjesz egzotyczne steaki takie jak” Kobe beef steak”, steak z krokodyla, kangura lub bizona. Można spróbować również steaka z polędwicy wołowej serwowanego na kamieniu lawowym, który rozgrzewa się do 300 stopni Celsjusza. Bułka własnego przepisu, wypiekana na miejscu stanowi najlepsze dopełnienie burgerów, które również serwowane są w lokalu. To wszystko sprawia, że na pewno warto udać się do historycznej dzielnicy Czterech Świątyń, gdzie mieści się lokal!

 

Brasserie27

Brasserie 27 to lokal serwujący dania kuchni międzynarodowej bazującej na świeżych składnikach najwyższej jakości. Lokal czerpie inspiracje z klasycznych kompozycji, modyfikując je i tworząc zupełnie nowe potrawy. Co ciekawe, w ramach lunchu Brasserie 27 serwuje zupełnie różne potrawy, które nie powtarzają się nawet w ciągu kilku tygodni. Przytulne miejsce, miła obsługa, centrum Wrocławia – na pewno warto sprawdzić!

 

Czytaj także: 5 ulubionych miejsc na kawę w Warszawie

Submit a Comment