Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Marzec 5, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

BRUKSELA subiektywnie

BRUKSELA subiektywnie
Paulina Grabara

Dlaczego warto się wybrać do Brukseli? Komu się spodoba? Czego mogą spodziewać się miłośnicy podróży kulinarnych? Zebraliśmy dla Was to, co nam podoba się najbardziej!

 

GOFRY
Bruksela wita nas smakiem gofrów. Budki z tym przysmakiem możemy spotkać niemal na każdym kroku, a ich zapach jest tak intensywny, że nie możemy odmówić sobie jednego.. no, może dwóch. Gofry te, w odróżnieniu od polskich, nie potrzebują dodatków w postaci ciężkiej bitej śmietany, a aromatyczny, maślany smak wręcz uzależnia.

 

 

 

CZEKOLADA

Bruksela to mekka dla miłośników czekolady. Jej zapach wyczuwalny jest w każdym zakątku miasta – podobnie jak widok sklepików i knajp serwujących ją w najróżniejszej postaci. Cudownie jest również podziwiać czekoladowy kunszt najróżniejszego kształtu pralinek – od romantycznych po zupełnie frywolne!

 

 

 

PIWO

Bruksela to niemalże ziemia obiecana smakoszy piwa! Na degustację najlepiej wybrać się w okolice Giełdy (Bourse), gdzie wielość piwnych barów przyprawia o zawrót głowy, a w każdym znajdziemy po kilkaset wyselekcjonowanych rodzajów piw. Szczególnie polecamy ważone tylko w Brukseli – Cantillon Geuzze.

 

 

 

MULE I FRYTKI

Popularnością i uznaniem cieszą się także doceniane na całym świecie belgijskie frytki. Jak polecają znawcy, najlepiej próbować ich z mulami! To smaczny przystanek podczas spaceru po tym jakże pełnym tajemnic i uroku mieście!

 

 

 

DZIELNICA UE

Dzielnica UE to miejsce, w którym głównie wokół ronda Schumana i górnej części Rue de la Loi, skupione są siedziby najważniejszych organów wspólnoty Europejskiej. Nowoczesne, monumentalne doskonale oddają charakter swoich funkcji.

 

 

 

 

ANATOMIUM 

Przez wielu uważany za najdziwniejszy budynek Brukseli – model kryształu żelaza powiększony – bagatela – ponad 150 milionów razy! Zbudowany w połowie XX wieku z okazji światowej wystawy Expo wymyka się jakiejkolwiek klasyfikacji dumnie pozostając jedynym tego rodzaju utopijnym symbolem na świecie.

 

 

 

STARE CENTRUM BRUKSELI 

Bruksela to miasto nowoczesne i wielokulturowe, jednak między szklanymi drapaczami chmur kryją się architektoniczne perełki przypominające, że jest to również miasto o bogatej historii. Tym właśnie dla nas okazało się być jej stare centrum!

 

 

 

Zobacz także:

PERFECT DAY IN BRUSSELS

Weekend w Brukseli

 

 

Najtaniej do Brukseli można dostać się liniami WIZZAIR – więcej na www.wizzair.com

 

Submit a Comment