Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Czym jest Kickstarter?

Czym jest Kickstarter?
PEOPLEs TUSCANY

Dlaczego właśnie na tej platformie zdecydowałyśmy się prowadzić nasz projekt? Co jest takiego wyjątkowego w Kickstarterze, że codziennie dziesiątki ludzi wybierają właśnie tę stronę jako wstęp do realizacji swoich marzeń? Czas poznać kilka istotnych informacji na temat strony internetowej, która pomaga nam w wydaniu naszej książki.


Kickstarter wystartował w 2009 i od tamtego czasu ponad 110 000 projektów zostało zrealizowanych, ponad 11 milionów ludzi dorzuciło się do zbiórek, a w sumie zebrano 2,5 bilionów dolarów. Te statystyki pokazują, jak wielki zasięg ma Kickstarter. Platforma łączy osoby, które pragną zrealizować swój projekt z darczyńcami wspierającymi swoich przyjaciół rodziny, ale także projekty, które wydają się interesujące.

Na Kickstarterze obowiązuje zasada „wszystko albo nic”. Każdy, kto rozpoczyna swój projekt, wybiera wysokość kwoty potrzebnej do realizacji planu. Uwierzcie nam, to naprawdę trudna decyzja, na którą składają się godziny wyliczeń najważniejszych wydatków. Dlaczego to jest takie ważne? Ponieważ osoby posiadające swoje projekty pieniądze otrzymają tylko wtedy, gdy zbiórka była pomyślnie zakończona – zebrane zostało minimum 100% założonej kwoty. Zbiórka może trwać od 1 do 60 dni, jednak Kickstarter zaleca, by trwała ok. 30 dni, ponieważ krótki okres czasu wpływa na motywację osób chcących wspomóc projekt.

Kickstarter to zagłębie niezwykłych pomysłów. Od komiksów, przez zabawki dla dzieci, kończąc na niezwykłych wynalazkach mających ułatwić życie.Była to jedna z przyczyn, dla które zdecydowałyśmy się zacząć nasz projekt właśnie na tej stronie. By znaleźć się w tłumie tak zdolnych i wyjątkowych osób.

Chcąc założyć swój projekt należy jednak pamiętać, że Polska niestety nie znajduje się jeszcze na liście krajów, w których możliwe jest jego rozpoczęcie. Polacy mogą jednak wpłacać pieniądze i wspierać zbiórki na Kickstarterze. My miałyśmy taką możliwość, ponieważ jedna z nas mieszka na stałe w Berlinie. To ogromny plus, chociaż zarejestrowanie zajęło nam kilka dni, zanim pracownicy platformy zweryfikowali, że Magda naprawdę istnieje.

Warto więc od czasu do czasu zaglądać na Kickstartera, ponieważ to niezliczone zagłębie niezwykłych pomysłów. Jeżeli macie ciekawe projkety, ale brak wam środków na ich zrealizowanie, koniecznie poczytajcie więcej o tej platformie. Może to właśnie wasza zbiórka okaże się kolejną największą w historii. A tymczasem wspierajcie „People’s Tuscany”! Dzięki wam, już za miesiąc, możemy rozpocząć drukowanie naszego przewodnika.

13901701_10206621690197020_168102987_o

Submit a Comment