Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 22, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Dolce&Gabbana Light Blue – zapach który ciągle powraca

Dolce&Gabbana Light Blue – zapach który ciągle powraca
Marta Kuba

Co roku zapach Light Blue pojawia się w limitowanej wersji na lato a wraz z nim nowa kampania.Włoska modelka Bianca Balti i David Gandy już po raz trzeci pojawili się w kampanii zapachów Light Blue. Modelka  tym razem występuje w roli klasycznej śródziemnomorskiej piękności, która przejmuje prowadzenie w grze uwodzenia. Modele pozowali przed obiektywem znanego włoskiego fotografa – Mario Testino, a oto efekty tej współpracy. 

Projektanci przy współpracy z fotografem Mario Testino stworzyli kolejną część historii zapachu Light Blue. Jest to pocztówka znad Morza Śródziemnego. Na pierwszym planie uchwycony zostaje cudowny widok na góry Capri Faraglioni a tuż obok kochankowie –  Bianca Balti i David Gandy. Autorzy tak komentują swoją wizję kampanii: „Chcieliśmy uchwycić elektryczność i podniecenie romansu z silną śródziemnomorską kobietą. Bianka występowała już w wielu kampaniach Dolce&Gabbana, jako para z Davidem. Zdjęcia są delikatne i bardzo zmysłowe.

Gdy projektanci budowali historię Light Blue – limitowanych zapachów Dolce&Gabbana light blue Living Stromboli i Dreaming of Portofino szukali inspiracji w zachwycających portach śródziemnomorskich. Portofino i Stromboli – nazwy zapachów są inspirowane miejscami w których projektanci mieszkają – inspiracją były przede wszystkim widoki, zapach powietrza i niebieskie odcienie morza.

Perfumy stworzonę w 2001 roku przez Oliviera Crespa dla włoskich projektantów Domenica Dolce i Stefano Gabbany należą do najchętniej kupowanych i lubianych perfum z serii Dolce&Gabbana. Flakon ma prosty, klasyczny kształt. Błękitny akcent przywołuje na myśl Morze Śródziemne. Skład perfum to sycylijska cytryna, zielone jabłko, kwiat dzwonka – to główne składniki. Piżmo, ambra i cedrowe drzewo to„podstawa”, a biała róża, bambus i jaśmin to „serce” perfum.  Zapach zdobył 14 nagród. Niedawno został przedstawiony w Museum of Arts and Design w Nowym Jorku jako jeden z najbardziej przełomowych zapachów stulecia.

Modelka Bianca Balti jest zwolenniczką tego zapachu, jak sama twierdzi: „Light Blue był jednym z pierwszych zapachów, których używałam i wciąż do niego wracam. Gdy mam go na sobie natychmiast przenoszę się na Capri; czuję słońce na skórze, zapach powietrza i szum morza. Uwielbiam moją bohaterkę w nowej kampanii Light Blue, jest taka kobieca i ma nad wszystkim kontrolę.”

Submit a Comment