Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 23, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Filipiny – raj na ziemi

Filipiny – raj na ziemi
Anna Matyjewicz

Można śmiało stwierdzić, że Filipiny to raj na ziemi. Dlaczego? Dla jednych to miejsce na idealny odpoczynek – plaże, malownicze lasy tropikalne, dla innych miejsce do aktywnego odpoczynku – liczne rafy koralowe, gdzie można podziwiać podwodne życie, no i wreszcie miejsce tętniące życiem – kasyna, parki rozrywki i imprezy na plaży. Miejsce idealne? Zdecydowanie tak!

Nurkowanie, czyli życie pod wodą na Filipinach

To główna atrakcja jaka czeka na turystów po przylocie na Filipiny. Najlepszym miejscem jest Mindoro – nurkować tu można przez cały rok, a rafy są w idealnym stanie. Jednym słowem pod wodą zobaczycie bajkowe ogrody koralowe, oprócz tego Filipiny oferują różnorodne przeżycia miłośnikom tego sportu – wiele gatunków ryb tropikalnych, koralowce, dla tych bardziej odważnych – strome ściany.

 

Boskie plaże 

Nie da się ukryć, że Filipiny to kraj licznych rajskich wysp, cudownych i bajkowych plaż. Jednym ze spokojnych wysp jest Bulabog – liczne płytkie zatoki, to typowe miejsce dla lubiących wypoczynek na przysłowiowym hamaku z drinkiem z palemką – cisza i spokój to dodatkowe atuty tego miejsca. Zupełnie odwrotna sytuacja ma miejsce na Boracay – maleńkiej wyspie w samym centrum Filipin, a także jej słynna plaża White Beach, która obecnie przerodziła się w typowy turystyczny kurort. Jedno jest pewne, jeżeli marzymy o typowej pocztówce, czyli pustej piaszczystej plaży, palmach i lazurowej wodzie to właśnie na tych wyspach znajdziemy taki krajobraz.

 

 

 

Nocne życie 

Prawdziwe nocne życie czeka na turystów w  Manili stolicy Filipin. To tutaj znajdziemy liczne kasyna i parki rozrywki, oprócz tego wyżej wymieniona Boracay również wiedzie prym wśród imprezowych miejsc na mapie Filipin. Mnóstwo barów, restauracji, w których grają najlepsi DJ’e, to tutaj doświadczymy także licznych kurortów z masażami i bufetami. Karaoke, tak zwane promocje “happy hour” wzdłuż całej White Beach, czy grillowanie na plaży! Na rajski odpoczynek zdecydowanie polecamy którąś z wysp!

O Filipinach czytajcie też: Filipińska przygoda

 

Submit a Comment