Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

INTOcities: Bydgoszcz

INTOcities: Bydgoszcz
intopassion

Wyjątkowo atrakcyjna, choć niedoceniania – Bydgoszcz. Stolica województwa
kujawsko – pomorskiego zyskuje sobie coraz liczniejsze grono wielbicieli.

 

Tekst: Michał Łabiszak 

Miasto rośnie w siłę dzięki licznym renowacjom, a studenci coraz chętniej decydują się na przeprowadzkę do tej malowniczej miejscowości.

Dzisiaj przedstawię Wam TOP 4 miejsca, które moim zdaniem powinien zobaczyć każdy, kto decyduje się odwiedzić Bydgoszcz.

 

Brda

 

Wyspa młyńska

Ta otoczona zielenią wyspa znajdująca się w samym centrum miasta – przez lokalnych nazywana jest sercem Bydgoszczy. To tam odbywają się imprezy, koncerty i rodzinne spotkania na świeżym powietrzu. Ze względu na lokalizację – bliskie sąsiedztwo opery i starego miasta – to miejsce codziennie przyciąga wielu turystów oraz rodowitych bydgoszczan. Tutaj znajdziecie informację o nadchodzących wydarzeniach kulturalnych, sportowych i nie tylko. (http://www.visitbydgoszcz.pl/pl/dzieje-sie)

 

Widok na wyspę młyńską i operę

 

Stary rynek

Stosunkowo niewielki, ale bogaty w liczne ciekawe restauracje. W upalne, letnie wieczory ciężko znaleźć wolny stolik w restauracyjnych ogródkach. Młodzi ludzie godzinami przesiadują „pod parasolkami”, a punktualnie o 13:13 i 21:13 zgromadzonych turystów wita z okna pan Twardowski, który – według opowiadań – balując, spędził w Bydgoszczy kilka miesięcy. Bydgoski stary rynek obfity jest zarówno w nowoczesne sklepy i kluby, będące miejscem spotkań, jak również w oryginalnie zachowane archaiczne kamienice. Bydgoszcz może pochwalić się najstarszą – istniejącą nieprzerwanie od 1903 roku – biblioteką publiczną. Mieszcząca się w klasycystycznym, zabytkowym budynku w samym centrum starego miasta biblioteka jest nie tylko typowym miejscem rozpowszechniającym czytelnictwo, ale także centrum kulturalnym, gdzie odbywają się m.in. spotkania z autorami. Więcej informacji na temat wszelkich wydarzeń znajdziecie na stronie: (http://biblioteka.bydgoszcz.pl/)

ul. Jatki

Dla tych, którzy cenią sobie nowoczesne, designerskie miejsca, polecam wizytę w restauracjach przy ulicy Jatki. Otwarte stosunkowo niedawno lokale przyciągają codziennie niezliczone grono klientów. Już sam wygląd ulicy zachęca do tego, by chociaż przejść się tą krótką aleją. Polecam Wam wizytę w restauracji Kuchnia ( http://restauracjakuchnia.com.pl/ ), która codziennie kusi klientów nową kartą dań, a koneserów wina zapraszam do odwiedzenia restauracji Memo (http://restauracjakuchnia.com.pl/). Z pewnością takie miejsca pokocha niejeden smakosz.

 

u. Jatki 1

 

Myślęcinek

A właściwie Leśny Park Kultury i Wypoczynku, to liczący ponad 800 hektarów, największy park miejski w Polsce. Właśnie na terenie Myślęcinka znajdziemy całe atrakcji, gdzie z pewnością nikt z nas nie będzie się nudził. Szlaki turystyczne, kompleks wypoczynkowy, zoo, park rozrywki — to tylko niektóre z miejsc, które warto zobaczyć, odwiedzając stolicę województwa kujawsko-pomorskiego. Myślęcinek jest również miejscem spotkań kulturalnych, gdzie w sezonie letnim odbywają się koncerty największych gwiazd polskiej muzyki. http://www.myslecinek.pl/

 

 

 

 

 

Submit a Comment