Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 22, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

INTOmyworld: Inspirations no. 5

INTOmyworld: Inspirations no. 5
Paulina Grabara

Magda Bulera-Payne – anglistka z wykształcenia, PR-owiec z zawodu, fotograf z zamiłowania. ENGLISH TEXT.

 

Magda, na co dzień prowadzi własną firmę PR, reprezentuje marki lifestyle oraz celebrities, a w wolnych chwilach podróżuje i fotografuje. Choć, w zasadzie fotografuje cały czas.

Na kilka lat porzuciła fotografię, bo obraziła się na cyfrowe aparaty, ale od kiedy rozgryzła tajniki cyfrowej lustrzanki, w zasadzie się z nią nie rozstaje. Chyba, że wybiera się na wieczorne wyjście i aparat nie mieści się do kopertówki. Wtedy w ruch idzie iPhone. Przecież dzień bez zdjęcia na instagramie to dzień, którego nie było.

 

 

Instagram instagram.com/magdabulera

Uciekam od myśli, że jestem od niego uzależniona, choć (niestety) chyba tak jest. Zaraz po porannej sesji jogi zaglądam na instagram i sprawdzeniem instagrama kończę dzień. Uwielbiam oglądać ciekawe zdjęcia, interesuje mnie spojrzenie innych na świat, lubię dzielić się własnymi fotograficznymi spostrzeżeniami. Zawodowo traktuję też instagram, jako ciekawe zjawisko, jest papierkiem lakmusowym aktualnych trendów.

 

 

Stylist stylist.co.uk

Brytyjski tygodnik. Czytam go na iPadzie. Co tydzień znajduję w nim garść nowych inspiracji. Stylist lubię za wszystko – okładki, layout, język i poruszane tematy. Doceniam świeże spojrzenie na modę. Obowiązkowa lektura w każdy wtorek.

 

 

Londyn

Moje drugie miasto. Tam pracowałam, tam poznałam mojego męża, tam jeżdżę do teatru, robię zakupy i oglądam wystawy. Uwielbiam rytm tego miasta, mam tam swoje wydeptane ścieżki i ulubione restauracje. Chwilowo zdecydowanie wolę układ, gdzie mieszkam w Warszawie, a w Londynie bywam, choć nie obraziłabym się, gdyby udało mi się dzielić czas między tymi miastami w proporcji 50:50. Nie przywiązuję się do miejsc, przywiązuję się do ludzi, więc ten scenariusz jest całkiem realny.

 

 

He is Dapper heisdapper.com

Blog, który współprowadzę z mężem od kilku miesięcy. On pozuje i pisze, ja fotografuję. Wymyśliliśmy go razem, razem nad nim pracujemy. Jest dla nas poligonem doświadczalnym – tworzymy nową markę, więc czasem się kreatywnie spieramy, ale ostatecznie zawsze znajdujemy porozumienie i spotykamy się w jednym miejscu. To niezwykle twórcze doświadczenie. To też ciekawe miejsce w sieci, gdzie męska moda prezentowana jest na kanwie krótkich opowiadań. Warto tam zajrzeć. Zapraszam.

 

 

Kawa

Piję dla przyjemności. Nie muszę, ale lubię. To jedyna rzecz, za którą tęskniłam podczas wakacji na Sri Lance. Tam nie warto liczyć na dobrze zaparzoną kawę. To kraj, który zdecydowanie stoi herbatą (zrobiłam zapas cejlońskiej herbaty na cały rok). Kawę piję raz dziennie, po śniadaniu, z mlekiem ryżowym i przyprawami (cynamon, kardamon, imbir). To mój mały rytuał.

 

 

Joga yogarepublic.pl

Ćwiczę ashtangę od 10 lat. Miewam mniej lub bardziej intensywne okresy, ale zawsze jestem wierna jodze. Pozwala mi zachować kondycję i spokój wewnętrzny. Czasami pozwala mi osiągnąć zen.

 

 

Książki

Ciągle coś czytam, zwykle kilka książek równolegle, często z różnych dziedzin. Aktualnie „Elsa Schiaparelli. A biography” Meryl Secrest, „Operation Mincemeat” Bena Macintyre oraz “Włosi. Życie to teatr” Maćka Brzozowskiego. Polecam wszystkie trzy i każdą z osobna.

 

 

 

Czytaj także:

INTOmyworld: inspirations no 4 – MAJA CHITRO

INTOmyworld: inspirations no 4 – MAGDALENA STAWIŃSKA

INTOmyworld: inspirations no 2 – EWA SALAMON

Intomyworld: inspirations no1: AGNIESZKA POGORZELSKA

 

FOLLOW US ON FACEBOOK.COM/INTOPASSION

Submit a Comment