Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 25, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Malowniczy krajobraz – pola ryżowe w Wietnamie

Malowniczy krajobraz – pola ryżowe w Wietnamie
Anna Matyjewicz

Baśniowy krajobraz. Tak w jednym zdaniu można określić Wietnam. Całkowicie dla nas egzotyczny – plemienne tradycje, odmienne zwyczaje i język. Kraj nie został w całości „skażony” cywilizacją dlatego przyjazd tutaj to wyprawa w nieznane. Krajobraz, który przede wszystkim zachwyca, to sceneria pól ryżowych Wietnamu. Zresztą zobaczcie sami.

Nie da się ukryć, że Wietnam może poszczycić się niezwykła przyrodą. Zarówno północ jak i południe kraju zachwyca piękną egzotyką. Północ to wyżynne i górskie rejony charakteryzujące się przede wszystkim skalistymi wyspami wznoszącymi się nad morzem. Zamieszkiwane przez liczne mniejszości etniczne – tak zwane plemiona górskie, którzy bardzo wytrwale pielęgnują swoją tradycję.

 

Delta Mekong to region południowego Wietnamu, gdzie rzeka Mekong wpada do Morza Południowochińskiego. Mekong jest najdłuższą rzeką Azji Południowej. Wypływa z gór Tybetu. To obszar, w którym najbardziej naszą uwagę przyciąga bogactwo przyrody. To region, w którym dominuje rolnictwo – i tu najpiękniejsze pola ryżowe. Oprócz ryżu w regionie prowadzi się uprawy trzciny cukrowej, połów i hodowlę ryb, a także owoców morza.

Wietnam to bardzo atrakcyjny punkt na turystycznej mapie. Znajdziemy tu wiele pięknych miast: Hanoi, czy Ho Chi Minh (znaną także jako Sajgon), jednak my zdecydowanie polecamy odcięcie się od cywilizacji i spędzenie chociażby krótkiej chwili w towarzystwie takich krajobrazów.

Submit a Comment