Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 16, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Pawilon Sztuki Współczesnej w Mediolanie

Pawilon Sztuki Współczesnej w Mediolanie
intopassion

Pawilon Sztuki Współczesnej w Mediolanie istnieje od 1954 roku. To właśnie w tym miejscu prezentowane są najnowsze nurty w sztuce. To kolebka większości kulturalnych wydarzeń odbywających się w Mediolanie.

Prace nad stworzeniem miejsca do prezentowania sztuki współczesnej trwały od 1947 roku. Budynek w którym mieściło się Muzeum zostało w 1993 roku zniszczone. Bomba podłożona przez mafię zniszczyła praktycznie cały obiekt. Praca nad odbudową trwała trzy lata. Pawilon powstał w stajni Villa Reale, a cały projekt wymyślił architekt  Ignazio Gardella. Prosta przestrzeń, gdzie świetnie prezentowane są czasem najbardziej zaskakujące instalacje artystyczne.

 

Powierzchnia pawilonów to ponad 1200 metrów kwadratowych. Na tak dużej przestrzeni prezentowane są najlepsze prace młodych artystów, eksperymenty i najnowsze nurty w sztuce. W Pawilonach prezentowano już ponad 200 prac zagranicznych artystów. Oprócz malarstwa na sporej przestrzeni możemy podziwiać rzeźby, fotografie, instalacje wideo. Jedno z ważniejszych miejsc kulturalnych w Mediolanie, które koniecznie trzeba odwiedzić.

 

 

 

Via Palestro 14, Mediolan

 

Submit a Comment