Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Pielęgnacja skóry bardzo wrażliwej u dzieci

Pielęgnacja skóry bardzo wrażliwej u dzieci
intopassion

Skóra dziecka w momencie jego narodzin jest niedojrzała i potrzebuje wiele czasu, aby przygotować się do pełnienia wszystkich swoich funkcji. To sprawia, że jest niemal bezbronna wobec działania czynników zewnętrznych i znacznie bardziej podatna na uszkodzenia.

Od początku swojej działalności Mustela® dba o skórę niemowląt i dzieci od pierwszych dni życia dzięki sprawdzonym, innowacyjnym i zawsze możliwie najbardziej naturalnym recepturom.

Niektóre dzieci mają wyjątkowo wrażliwą skórę, która łatwo reaguje zaczerwienieniem, a często też napięciem czy mrowieniem, na codzienne czynniki stresowe. Takie objawy świadczą o tym, że skóra tych dzieci jest z natury bardzo wrażliwa. W badaniach przeprowadzonych we Francji na grupie 8100 dzieci we współpracy z 399 pediatrami wykazano, że problem skóry bardzo wrażliwej dotyczy co 3-ego dziecka. 

 

Pielęgnacja dopasowana do potrzeb skóry

Skóra bardzo wrażliwa wymaga specjalnego traktowania i odpowiedniej pielęgnacji – nawilżania, ochrony i ukojenia. W odpowiedzi na te potrzeby Mustela® opracowała nową, kompletną gamę bezzapachowych dermokosmetyków do pielęgnacji i oczyszczania, które dzięki swoim składnikom aktywnym – Avocado Perseose i Schizandrze (cytryniec chiński), łagodzą zaczerwienienia, długotrwale nawilżają i działają kojąco na podrażnioną skórę dziecka. Średnia zawartość składników pochodzenia naturalnego w produktach z tej serii wynosi aż 98%.

 

ŁAGODZĄCY ŻEL DO MYCIA

Idealny do codziennego stosowania, żel koi niewielkie zaczerwienienia i uczucie mrowienia skóry, szczególnie te spowodowane twardą wodą.

 

ŁAGODZĄCY KREM NAWILŻAJĄCY

Lekka konsystencja kremu zapewnia ochronny efekt drugiej skóry, dopasowana jest do potrzeb bardzo wrażliwej skóry twarzy dziecka. Dyskomfort i uczucie napięcia zostają błyskawicznie złagodzone.

 

ŁAGODZĄCE MLECZKO NAWILŻAJĄCE

Ponieważ skóra bardzo wrażliwa ma specyficzne potrzeby, to łagodzące mleczko zapewnia natychmiastowy i długotrwały efekt nawilżenia, pomagając skórze dziecka odzyskać miękkość i komfort.

 

ŁAGODZĄCE CHUSTECZKI NAWILŻAJĄCE

Ultra-miękkie chusteczki, bez substancji zapachowych, są idealnie dopasowane do oczyszczania bardzo wrażliwej skóry twarzy i ciała dziecka.

Więcej informacji na temat produktów Mustala® na stronie: www.mustela.pl

 

Mustela specjalizuje się w produktach do pielęgnacji skóry dzieci i kobiet w ciąży od 60lat. Dzięki swej eksperckiej wiedzy o skórze niemowląt i małych dzieci oferuje wyjątkowo przyjemne dla zmysłów produkty, które dzięki niepowtarzalnym zapachom, zmieniają każdy gest pielęgnacyjny w chwilę przyjemności. Innowacyjne, bezpieczne, skuteczne oraz możliwie bliskie naturze dermokosmetyki Mustela chronią skórę dziecka, wspomagając jego rozwój.

 

mustela_v2

Submit a Comment