Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

RELAKS W ZABYTKACH

intopassion

Szukasz chwili zapomnienia i wyjątkowych miejsc na weekendowy wypoczynek? W Polsce nie brakuje oryginalnych hoteli, które dbają zarówno o doznania estetyczne, jak i skuteczne oderwanie się od codzienności. Wybrane obiekty przybliży Wam Karol Weber.

Tekst: Karol Weber

Więcej o Karolu przeczytacie pod artykułem

 

Quadrille Conference & Spa

Gdynia, Pomorskie

 

Przechodząc przez drzwi neogotyckiego pałacu wkroczysz w inny świat, niczym Alicja do krainy czarów. Gra kolorów, kształtów, wzorów, stare miesza się z nowym, tworząc interesujący kontrast. Niczego tu jednak nie ma z przypadku. Każdy z pałacowych apartamentów został urządzony w indywidualnym stylu, jak przystało na butikowy hotel. Tapety zdobiące ściany pochodzą od producenta, który dostarcza je do pałacu Buckingham w Londynie. Restauracja Biały Królik serwuje dania kuchni kaszubskiej i żuławskiej. W Quadrille SPA skorzystasz z nowoczesnych zabiegów, strefy wodnej a°quadrille i zrelaksujesz na słonecznej łące.

st1

Pałac Ciekocinko Hotel Resort & Wellness

Ciekocinko, Pomorskie

 

Dębowa aleja prowadzi prosto do zabytkowego pałacu na Kaszubach, gdzie będziesz mógł odpocząć z dala od miejskiego zgiełku. Pobyt w otoczeniu natury połączony z kompleksowymi zabiegami Institut Esthederm zapewni odnowę ciała i umysłu.
Butikowemu hotelowi charakteru nadaje niepowtarzalna aranżacja wnętrz w stylu secesji, artdeco i biedermeier, błysk sreber i brzęk porcelany w pałacowej restauracji, szelest gęsto tkanych zasłon, polerowany fornir orzechowych mebli i faktura secesyjnych tapet. Zwolennicy kameralnej i niezobowiązującej atmosfery, mogą wybrać zamiast pałacowego przepychu oryginalnie zaaranżowane pokoje w Powozowni.

Talaria Resort & Spa

Trojanów, Mazowieckie

 

Talaria to kraina wypoczynku i przyjemności, spokoju i aktywności, inspiracji i edukacji, stworzona głównie z myślą o kobietach. Sercem Talarii, położonej 80 km od Warszawy, jest pieczołowicie odrestaurowany XIX-wieczny pałac z częścią hotelową, gastronomiczną i strefą spa. W weekendy w resorcie mogą wypoczywać jedynie kobiety, które mają wyłączny wstęp do strefy wellness. W pozostałe dni Talaria jest miejscem otwartym także dla Panów i całych rodzin. Każdy z 34 pokoi i apartamentów w pałacu i pawilonie parkowym urządzony został w indywidualnym stylu, inspirowanym życiem i osiągnięciami wyjątkowych kobiet.
st1

 

Uroczysko Siedmiu Stawów Luxury Hotel

Gola Dzierżoniowska, Dolnośląskie

 

Położony wśród lasów i pól XVI-wieczny renesansowy zamek stanowi wymarzone miejsce do aktywnego wypoczynku i czerpania przyjemności z piękna tutejszej przyrody objętej ochroną w ramach programu Natura 2000. Aby zredukować negatywny wpływ działalności hotelu na otoczenie, zrealizowano trzy inwestycje: pompę ciepła, biologiczną oczyszczalnię ścieków oraz system szarej wody służący do spłukiwania toalet. W zabytkowych wnętrzach, urządzonych w nowoczesnym stylu, mieści się pierwsze w Polsce SPA by L’Occitane – stworzone we współpracy z renomowaną francuską marką kosmetyczną L’Occitane.

 

st1

 

***

Karol Weber

Inspektor Hotelowy. Pasjonat podróżowania. Specjalista hoteli butikowych i luksusowych.

Doradza inwestorom przy tworzeniu koncepcji hoteli, pomaga w ich otwarciach, kontroluje jakość obsługi i szkoli personel.

 

Autor bloga

Strona główna

, gdzie opisuje trendy w hotelarstwie i podróżach, recenzuje i rekomenduje hotele.

st1

 

Submit a Comment