Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Różnorodność toskańskich regionów

Różnorodność toskańskich regionów
PEOPLEs TUSCANY

Toskania to niezwykle różnorodny region. Od górzystej północy, przez pagórki i doliny w okolicach Florencji i Sieny, po piaszczyste plaże w pobliżu Grosseto. Właśnie taka odmienność sprawia, że Toskania przyciąga ludzi szukających zupełnie różnych pomysłów na spędzenie wakacji.

Nasza książka zawiera 5 rozdziałów i każdy z nich skupia się na jednej z części Toskanii. Jesteście ciekawi jakich? Uchylamy przed wami rąbka tajemnicy.

 

Val di Chiana

Region rozciąga się między Sieną i Arezzo. Mnóstwo pagórków, średniowieczne zamki i oczywiście pyszne Chianti. Dla wielbicieli spokoju i degustacji wytrawnego wina.

 

Zrzut ekranu 2016-08-2 o 21.45.01

 
 
Val d’Orcia

To przepiękna dolina znajdująca się pomiędzy Sieną i Grosseto. Szukacie widoków z idealnych pocztówek ukazujących pola słoneczników i cyprysowe aleje? To właśnie tutaj! Dla osób chcących zobaczyć Toskanię w pigułce.
 
Townhouse Jarek Pawlak-Pienza Countryside 2 Hi Res
 
 
Maremma

Zajmuje południową część Toskanii i ciągnie się wzdłuż wybrzeża Morza Tyrreńskiego. To połączenie typowych toskańskich pagórków oraz pięknych plaż. Z pewnością powinny wybrać się tu osoby kochające morze oraz aktywność fizyczną.
 
sunflowers_in_bloom_-_maremma_toscana_-_italy_-_25_june_2005
 
 

Alpy Apuańskie

To północna część Toskanii. Zupełnie inna niż ta, ukazywana w filmach. Górzysta, dzika z niesamowitą naturą. To idealny cel wyjazdu dla osób chcących spędzić czas z dala od miasta i dzielić swoje wakacje między odpoczynkiem nad basenem, a wspinaczką górską.
 
Zrzut ekranu 2016-08-2 o 21.43.36
 
 

Chianti

To najbardziej znana część Toskanii znajdującą się w prowincjach Sieny i Florencji. Zielone wzgórza porośnięte winogronami i oliwkami, a do tego światowej sławy winnice. Miejsce piękne, jedyne w swoim rodzaju, dla chcących poczuć prawdziwą „dolce vita”.
 
landscape-691428

Save

Save

Submit a Comment