Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 22, 2024

Scroll to top

Top

STYLISH TRAVELLERS: 25hours Hotel – Wiedeń

 

25Hours Hotel położony jest w sercu dzielnicy Museum Quartier między pałacowymi budynkami. Świetny design, niesztampowe rozwiązania i luksus bez zadęcia.

Otwarty w marcu 2013, 25Hours Hotel to miejsce, którego lejtmotiwem jest luksus w niesztampowym wydaniu. Jak mówi główny manager hotelu Fanny Holzer-Luschnig ” W swojej filozofii to prawdziwie luksusowy hotel. Może nie ma on pokrytych złotem kranów czy lokajów, ma jednak niepowtarzalny klimat, pięciogwiazdkowy widok, kulturalne i turystyczne atrakcje w zasięgu ręki”.

Budynek położonego w siódmej dzielnicy Wiednia, hotelu, zaprojektowała znana ze swoich realizacji na całym świecie grupa BWM Architekten und Partner. 219 pokoi w tym 35 apartamentów to barwna mozaika, hołd złożony sztuce cyrkowej. Najlepszy design i niebywała troska o detal to dzieło teamu projektowego Dreimeita, a grafiki inspirowane cyrkiem na ścianie apartamentów wykonał niemiecki ilustrator Olaf Hajek, znany ze współpracy z licznymi magazynami. To miejsce aż kipi od kreatywnych rozwiązań: w apartamentach znajdziemy kuchenny kącik, maty do jogi, wszędzie widoczne są ekologiczne opakowania na kosmetyki. W lobby znajduje się niewielki sklepik z rzeczami stworzonymi m.in przez wytwórców z Austrii i designerów współpracujących z hotelem, strefa relaksu z Wi-Fi, kącik dla osób uprawiających jogging i miejsce do czytania książek. 25Hours Hotel będzie mekką dla każdego miejskiego nomada.

1500 FOODMAKERS restaurant na parterze to koncept designerskiej restauracji inspirowany lokalami z Nowego Jorku czy Los Angeles. To współczesne spojrzenie na włoskie klasyki w pomysłowej przestrzeni. Dla spragnionych spektakularnego widoku wjazd na ostatnie 8 piętro będzie spełnieniem marzeń. Najlepsze drinki w mieście zapewni hotelowy bar Dachboden, który kontynuuje estetykę siostrzanej restauracji. Do użytku gości jest jeszcze wypożyczalnia rowerów- doskonały sposób na zwiedzanie miasta, Spa, dostępny bezpłatnie wi-fi dla zapracowanych i podziemny garaż dla zmotoryzowanych.

 

Więcej o hotelu czytaj: 25hours Hotel – must be must see w Wiedniu