Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 22, 2024

Scroll to top

Top

STYLISH TRAVELLERS: Arcus Luxury Suites & Villas – Kreta

 

Arcus Luxury Suites & Villas są oknem na historię wyspy i urok kreteńskich miasteczek. Idealne miejsce, aby doświadczyć życzliwości mieszkańców.
Arcus to kompleks luksusowych willi i apartamentów, które dzięki zaangażowaniu właściciela Yannisa i jego żony Elleni – zostały zarejestrowane w 2005 roku przez Ministerstwo Kultury jako zabytek. Potem rozpoczęto renowację – pomysł był taki, aby zatrzymać czas, uchwycić piękno przeszłości. Wille należały do ojca Yannisa – wielkość posiadłości po części wymusiła wynajem ich turystom – zbyt trudno byłoby je utrzymać. Taka jakość i taki pomysł to jednak wynik pasji i kreatywności Elleni i Yannisa.

Każda z willi jest inna. Całość jest jednak bardzo spójna. Wygrywa prostota, ale nie brak jest luksusowych rozwiązań. We wnętrzach zobaczymy dużo drewna oraz kamień. Każda willa ma swój własny taras, ale dodatkowo na potrzeby gości zbudowano basen i stworzono wspaniały ogród. Klimat miejsca, wielokolorowe krzewy i kwiaty, czy drzewa cytrynowe zatrzymują nad basenem przez długie godziny.

Kamienne wille Arcus zlokalizowane są we wzniesionym na wzgórzu miasteczku Argyroupoli. Można w nim podziwiać pozostałości historii: dwie łaźnie rzymskie, bazyliki i pomniki Venus, Jowisza i Bachusa. Dzięki wysiłkom mieszkańców w ostatnich latach odnawianych jest coraz więcej domów z ery weneckiej.

Z willi nie jest też daleko – bo zaledwie 7 kilometrów do plaży w Episkopi. Niecałe 30 kilometrów dalej znajduje się tętniące życiem i przepełnionego restauracyjkami miasto Rethimno. W Rethimno warto wybrać się do portu, a także przejść wąskimi uliczkami.

Więcej o Arcus Luxury Suites & Villas: Luksusowe wille Arcus – uroki kreteńskiej historii