Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

STYLISHplace: ARTEL Prague

STYLISHplace: ARTEL Prague
Paulina Grabara

Ich produkty łączy funkcjonalność, design i najwyższa jakość. Są wykonane w całości ręcznie. Najnowszy showroom zlokalizowany na Starym Mieście przy ulicy Platerskiej 7 wypełniają ręcznie robione wyroby ze szkła, biżuteria, a także galeria tworząc interesującą przestrzeń. Produkty dostępne w ARTEL znajdziemy w takich magazynach jak Wallpaper, AD czy CASA Vogue.

 

 

Najnowszy ARTEL zachwyca wnętrzem – zgodnie z definicją marki jest wyrafinowane i niekonwencjonalne – podobnie jak produkty ARTEL łączy w sobie tradycyjne czeskie elementy i nowoczesną estetykę, dzięki czemu tworzy wyjątkową atmosferę.

Jednym z podstawowych elementów wystroju jest okno wystawowe, w którym produkty wyeksponowano w antycznym kadłubie ręcznej roboty. Charakterystyczną częścią sklepu jest też salon zlokalizowany z tyłu – kanapa, wyposażenie wnętrza i nasz ulubiony przedmiot w całym sklepie – niezwykły żyrandol z wieloma zawieszkami stworzony przez cudowne dziecko amerykańskiego designu – Davida Wisemana, którego prace znajdują się w licznych muzeach oraz w prywatnych kolekcjach na świecie.

 

 

W zlokalizowanej na dole sklepu galerii zmieniać się będą dzieła czeskich i międzynarodowych artystów – prezentowane będą fotografie Giselle Olguin Jimenez, inspirowane Barbie wazy Nikola Finkeova czy obrazy Lucio Fuentes.

Kuratorem wystawy będzie sama Karen lub jej goście.

 

 

 

 

ARTEL zostało utworzone w 1998 roku przez amerykańską projektantkę i przedsiębiorcę Karen Feldman i specjalizuje się w wyrobach szklanych i odważnych projektach kryształów. Nazwa pochodzi od kolektywu czeskich artystów działającego na początku XX wieku, którzy poświęcając się tradycyjnemu rzemiosłu, odmówili industrialnych technik produkcji. ARTEL kultywuje ich ducha i ich poświęcenie procesowi produkcji – wykonywanej w całości ręcznie.

PODOBAŁO NAM SIĘ:

– lokalizacja w pobliżu mostu Karola i Klementinium

– cudowna, mówiąca świetnie po angielsku obsługa

– oryginalna ekspozycja przedmiotów, w tym biżuterii

– możliwość spotkania się klientów z Karen, właścicielką ARTEL (tylko po wcześniejszym umówieniu spotkania)

– doskonały dobór asortymentu: od szklaneczek z różnymi motywami przez przewodnik o Pradze po meble czy zabawne plastikowe pojemniki na mydło w płynie

– cudowny żyrandol – kolaż przygotowany przez amerykańskiego artystę

 

 

 

 

 

 

Submit a Comment