Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Wrześniowe smaki

Wrześniowe smaki
Paulina Grabara

Dynia, kurki, trufle. Najsłodsze pomidory, dojrzałe śliwki i doskonałe do pieczenia bakłażany. Lokalne produkty, wrześniowe smaki – tego szukaliśmy w warszawskich restauracjach. Przedstawiamy Wam kilka miejsc, do których warto się wybrać, aby spróbować wrześniowego menu!

 

 

LOKAL 14

Risotto truflowe ze świeżą czarną truflą, tagliatelle z kurkami, szalotką i ziołami, przepiórka, palony por, porowe, kurki, trufla i oliwa truflowa – od boczniaka króewskiego przez kurki po trufle – jesienne skarby stały się składnikami dań z nowego menu. Dodatkowo każdego dnia do wyboru mamy 2 zestawy lunczowe, w których nie zabraknie polskich jesiennych smaków!

Adres: Świętokrzyska 14

 

 

 

DELIKATESY ESENCJA

Soczyste pomidory, bakłażan, cukinia, gruszki i śliwki – to produkty, w oparciu o które przygotowano nową kartę. My na przystawkę wybieramy pieczoną gruszkę z musem z gorgonzoli, z konfiturą z żurawiny i cykorią, a jako danie główne smakujemy bakłażana faszerowanego kaszą jaglana, zapiekanego z fetą i pestkami granatu.

Adres: Marszałkowska 8

 

 

 

SOLEC 44

Aleksander Baron we wrześniowym menu prezentuje oryginalne interpretacje naszych lokalnych warzyw. W karcie znalazł się kiszony pomidor z serem Koza na Odwyku, polskie kimchi z serem łomnickim, gołąbek – sernik borowikowy oraz wanilia czy półgęsek od Renaty Osojcy z węgierkami macerowanymi w śliwowicy. Smakuje tak dobrze jak brzmi! Menu, które trzeba zdegustować.

Autor zdjęcia: Igor Haloszka

Adres: Solec 44

 

 

 

BIBENDA

Ah te smaki! Z wrześniowej karty wybieramy warzywa w najróżniejszych formach z różnymi dodatkami: malinowe pomidory i bawole serce, jajo i świeża ricotta, kwiaty cukinii z bazyliowo – miętowym kozim serkiem, pieczone bakłażany, pomidory i czerwona papryka z paprykowym sosem z ricottą i orzeszkami pinii. Rozpływające się w ustach, wyostrzone przez przyprawy smaki!

Adres: Nowogrodzka 10

 

 

 

BISTRO OSIEM I PÓŁ

Warzywa z grilla z kozim serem, pierś z kurczaka kukurydzianego w sosie ze smardzy czy kargulena z patelni z masłem, świeżo tartym chrzanem, ziemniakami pieczonymi w soli i chipsami z jarmużu – na miłośników wyjątkowych smaków i aromatów czekają zestawy lunchowe i 3 daniowe kolacje. Bistro we wrześniu obchodzi też swoje pierwsze urodziny – każdy gość zostanie poczęstowany kawałkiem tortu z cukierni Misianka.

Adres: Nowogrodzka 10 (wejście od Kruczej)

 

 

 

MIĘDZY NAMI

W daniach miesiąca znajdziemy pasty: z bakłażana czy z brukselką, grzybami i parmezanem oraz polędwiczki wieprzowe z figą w kremowym sosie z rozmarynem. Do Między Nami warto też się wybrać na śniadanie miesiąca: jajecznicę z kurkami, z którą serwowany jest wiejski chleb i świeży sok pomarańczowy – w przyjaznym ogródku macie szansę cieszyć się ostatnimi promykami letniego słońca.

Adres: Bracka 20

 

 

 

Submit a Comment