Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 24, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

ZIMA w MASO CORTO/VAL SENALES

ZIMA w MASO CORTO/VAL SENALES
intopassion

Dzika i malownicza dolina Maso Corto/Val Senales jest idealnym zimowym wyborem dla każdego, kto ceni sobie piękno przyrody, aktywny wypoczynek i gwarancję śniegu.

Promocja

Więcej informacji: www.merano-suedtirol.it/pl, FB: MasoCorto/ValSenales IG: masocorto_valsenales

Mario Entero (11)

 

 

Kto powinien wybrać się do tego zimowego raju? Odpowiedź brzmi każdy, bo i każdego coś w Maso Corto/Val Senales z pewnością zachwyci i zainteresuje. Jest to miejsce, które powita zarówno rodziny z dziećmi, pasjonatów narciarstwa, jak i osoby marzące o relaksie w drewnianej saunie, kąpieli w jacuzzi z widokiem na ośnieżone szczyty, czy odpoczynku od codzienności w strefie wellness w jednym z uroczych hoteli.

Dolina Val Senales położona jest u stóp lodowca Hochjoch, w Południowym Tyrolu, tuż przy włoskiej granicy z Austrią. Obecnie Maso Corto/Val Senales jest chętnie odwiedzany zarówno przez amatorów, jak i zawodowych sportowców. Reprezentacje narciarskie z całego świata przygotowują się tu do zawodów na trasach Grawand i Leo Gurschlera, a gwiazdy narciarstwa klasycznego odbywają treningi wysokogórskie na trasach biegowych. Ośrodek narciarski oferuje czterdzieści dwa kilometry górskich tras zjazdowych na wysokości od 2000 do 3200 m n.p.m. i dwanaście nowoczesnych wyciągów, od gondoli, przez wyciągi krzesełkowe, aż do klasycznych orczyków. Na początkujących czeka około 26 km tras łatwych i średnio trudnych, a doświadczonym narciarzom pozostaje 16 km najbardziej wymagających tras, spośród których największe wyzwanie stanowi Szlak Przemytników – Schmugglerrine, czyli dawna, niezwykle stroma, trasa przemytników, którą swego czasu, przez dziesięciolecia, nielegalnie przekraczano granicę. Każdy, kto kocha skitoury, z pewnością będzie tu szczęśliwy i zdobędzie mnóstwo niesamowitych wspomnień, wyruszając na wyprawę po tym śnieżnym raju.

Jako, że ośrodek położony jest na lodowcu, nie grozi tu nikomu brak śnieżnego puchu, a trasy zjazdowe są zawsze dobrze przygotowane. Sezon narciarski zaczyna się tu wyjątkowo wcześnie, bo już we wrześniu i trwa do początku maja, na co pozwalają dogodne warunki klimatyczne. Po sportowym szaleństwie warto zrelaksować się w jednym z licznych lokali, schronisk czy w chacie Après Ski – tu nietrudno o dobrą zabawę poza stokiem. Można także odpocząć z kieliszkiem wina w dłoni lub przysiąść na zadaszonym, słonecznym tarasie, obserwować zmagania narciarzy i degustować lokalne produkty.

Do Maso Corto/Val Senales przyjeżdża wiele rodzin z dziećmi, także i tymi najmłodszymi. Przyciąga
je tu głównie niezwykłe piękno i malowniczość okolicy, a także brak nadmiernych tłumów. Łatwo tu znaleźć wykwalifikowanego instruktora jazdy, także takiego, który posługuje się językiem polskim. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze mogą tu wypożyczyć najnowszy sprzęt narciarski, a także narty biegowe, skitourowe i sanki.

Maso Corto/Val Senales z pewnością zapewni odwiedzającym wspaniałe wspomnienia i niezapomniane przeżycia.

Możecie je odwiedzić korzystając np. z ofert ITAKI

 

Skifahrer_Pisten_Peter_Santer (22)
 
Alex Filz (10)
 
Winterski_Peter_Santer (444)
 
Skifahrer_Pisten_Peter_Santer (350)
 
Skifahrer_Pisten_Peter_Santer (362)
 
Rodeln_Alex Filz (3)
 
Winter Kinder_Alex Filz (28)

Submit a Comment