Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

TOP 5 filmów z KWIATAMI z tle

TOP 5 filmów z KWIATAMI z tle
WARSAW state of mind

Za oknem już wiosna, w ciągu dnia słońce mimowolnie wpada przez okna. Jednak wieczory wciąż pozostają mroźne i wietrzne nie pozwalając zapomnieć nam o wolno mijającej zimie. Postaraliśmy się połączyć te dwie sprzeczności za pomocą filmów – nieodzownego elementu wieczornego leniuchowania. Oto nasz ranking propozycji filmowych z KWIATAMI w tle!

1. Dzika ORCHIDEA to urzekająca opowieść o erotycznych uniesieniach w malowniczej scenerii gorącego Rio de Janeiro. Młoda prawniczka Emily Reed Otis przyjeżdża do Rio z zamiarem negocjowania wielomilionowego kontraktu. Tymczasem, oczarowana nowym, otaczającym ją światem wkracza na obszar nieznanych dotąd samej sobie fantazji i pragnień. W poznawaniu tego świata towarzyszy jej dawny kochanek jej współpracownicy – Wheeler Rouke.

 

2. Stalowe MAGNOLIE – w małym miasteczku Truvy w stanie Luizjana toczy się na pozór przeciętne, nudne życie. Osią filmu jestsalon kosmetyczny opisywany przez jedną z bohaterek  Jeżeli masz do powiedzenia coś złego na czyjkolwiek temat, to siadaj tu – i mów!
Sześć kobiet – w Oskarowej obsadzie – spotyka się, by rozmawiać o wszystkim – miłości, cierpieniu, macierzyńskie, poświęceniu i śmierci. Herbert Ross w doskonały sposób pokazuje w tej produkcji, że nic nie jest w stanie rozerwać więzi łączącej kobiety.

 

3. KWIAT Pustyni – ekranizacja powieści autobiograficznej Waris Dirie w reżyserii Sherry Horman. Wzruszająca historia młodej dziewczyny, która poddana rytuałowi obrzezania trafia z namiotu Nomadów niemalże wprost na nowojorskie wybiegi największych domów mody.

4. Hanami: Kwiat WIŚNI – obraz wieloletniego małżeństwa Rudiego i Trudi skupionego na wychowaniu trójki dzieci, codziennych rytuałach i obowiązkach nagle – pod wpływem wiadomości o chorobie jednego z małżonków – zostaje zburzony. Trudi postanawia nie informować męża o jego pogarszającym się stanie, gdy oboje wyruszają w pełną frustracji podróż w odwiedziny dorosłych już dzieci. Zrozumienie znajdują u pozornie obcej osobie – partnecre córki o imieniu Fruzi. Pod jej wpływem Rudi wyrusza do Japonii w podróż pozwalającą mu zrozumieć samego siebie, relację z żoną oraz kontakty z dziećmi. Prosukcja jest bezapelacyjnie jednym z piękniejszych przedstawień uczuć i kontaktów z najbliższymi.

5. STOKROTKA – obraz skutecznie buntującej się przeciwko rodzinie młodej Agnes Dumont(w roli oszałamiającej Brigitte Bardot). Córka powszechnie szanowanego generała pod pseudonimem wydaje skandalizującą książkę. Obawiając się skojarzeń z jej rodziną i reakcji ojca ucieka do Paryża, gdzie w wyniku zbiegu okoliczności bierze udział w konkursie dla striptizerek.

 

Submit a Comment