Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 17, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

3 ZINNEN DOLOMITES

3 ZINNEN DOLOMITES
Paulina Grabara

ODKRYJ NIEODKRYTY REGION NARCIARSKI WE WŁOSKICH DOLOMITACH.

Ośrodek narciarski 3 Zinnen Dolomites, zlokalizowany w centralnej części wpisanych na listę UNESCO Dolomitów, to idealny teren narciarski dla każdego, dla kogo narciarstwo jest główną aktywnością wakacyjną, a czas z rodziną i przyjaciółmi jest bardzo ważny.

Cześć, nazywam się Paulina. Jeśli masz ochotę być na bieżąco, zapraszam Cię na: FB intopassion, IG intopassion.pl.

Możesz też stać się częścią STYLISH PAPER (Gazety w formacie A3, którą wydaję KLIK po więcej informacji) i intopassion – jeśli MASZ OCHOTĘ OTRZYMAĆ NOWY NUMER STYLISH PAPER, wesprzyj projekt na patronite.pl/intopassion.


 

Tekst powstał we współpracy z regionem 3 Zinnen Dolomites

 

Dzięki dobrze zaplanowanemu rozwojowi teren narciarski jest na dobrej drodze, aby stać się najlepszym terenem narciarskim w Dolomitach – ale nadal jest to sekretna perełka, więc stoki są niezatłoczone i całkowicie bezpieczne. Tutaj możesz odkryć nie mniej niż 5 połączonych gór narciarskich ze 115 kilometrami różnorodnych stoków i 31 najnowocześniejszymi wyciągami w Alpach.

Region ze swoimi miasteczkami Sesto, San Candido, Dobbiaco, Villabassa i Braies inspiruje łatwością zarządzania, gęstością przeżyć, imponującą przyrodą, miejscową ludnością i imponującą alpejską historią. Region, który raz zarazem zaskakuje swoim wyrazistym charakterem. “Nie są to najwyższe góry na świecie ani nie są najniebezpieczniejsze, ale z pewnością są najpiękniejsze” legenda alpinizmu, Reinhold Messner, kiedyś zachwycił się swoim rodzinnym regionem Południowego Tyrolu. Od 2009 roku ten wyjątkowy górski krajobraz jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Efektownym znakiem rozpoznawczym są 3 Zinnen, czyli Trzy Szczyty, które leżą niedaleko granicy z Austrią i wraz z licznymi naturalnymi cudami przyciągają nie tylko turystów kochających górskie wycieczki, ale od czasu nowego połączenia narciarskiego na obszarze 3 Zinnen Dolomites, przede wszystkim narciarzy.

©wisthaler.com_22_03_3z_ski__HW66373

©wisthaler.com_23_01_3Z_ski_aperitiv__HW80687

 

W drodze do najlepszego resortu narciarskiego w Dolomitach

Proces modernizacji terenu narciarskiego 3 Zinnen Dolomites stale się rozwija. W planach są już ambitne projekty rozbudowy i modernizacji. W międzyczasie, na nowy sezon zimowy, poczyniono inwestycje mające na celu poprawę jakości, dostosowanie stoków, a także rozbudowano system naśnieżania, aby zapewnić bezpieczeństwo śniegowe na początku sezonu.

Obecnie teren narciarski 3 Zinnen Dolomites obejmuje pięć połączonych ze sobą gór, ze 115 km niezrównanych i różnorodnych tras narciarskich, obsługiwanych przez 31 wyciągów, w tym 10 osobową kolejkę gondolową Premium „Helmjet Sexten”, najnowocześniejszą w Alpach. Aby tego wszystkiego doświadczyć, warto wybrać się na Giro delle Cime, które podczas jednej wycieczki przebiega pomiędzy kilkoma szczytami na obszarze położonym w dwóch prowincjach o różnych językach i kulturach.

Dumą, a zarazem nieocenionym atutem regionu jest jego niezrównany alpejski świat, który należy chronić. Podejmowanych jest wiele inicjatyw na rzecz środowiska, przyrody i zrównoważonego rozwoju całego regionu. Należą do nich internetowa sprzedaż karnetów narciarskich, a szczególną uwagę przywiązuje się do inteligentnego, nowoczesnego i wydajnego systemu naśnieżania. Ratraki wyposażone są w najnowszej generacji silniki niskoemisyjne.

Ponadto ośrodek narciarski na swoje potrzeby energetyczne wykorzystuje wyłącznie czystą energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

 

Sekretne wskazówki

• 9 godzin na nartach Ci nie wystarcza? Stoki Monte Baranci oferują jazdę nocną, tor saneczkowy jest otwarty w każdy wtorek i piątek do godziny 22:00.

• Odważni narciarze mogą zmierzyć się z wymagającym stokiem „Holzriese”, który z nachyleniem 71% jest najbardziej stromym stokiem we Włoszech i przyprawia o dreszcze nawet najbardziej doświadczonych narciarzy.

• Helmet VIP Experience – Wsiadaj i daj się rozpieszczać. Dzięki Helmjet VIP Experience możesz zmienić swoją przejażdżkę kolejką linową w ekskluzywną kulinarną atrakcję. Z Franciacorta, lokalnymi przekąskami i niekwestionowanym najlepszym widokiem możesz spędzić godzinę w nowoczesnej gondoli VIP Helmjet Sexten i zamienić swoją podróż kolejką linową w coś wyjątkowego.

www.dreizinnen.com

 

001_3zinnen-2016-02_©KOTTERSTEGER_160310__I7R6464

C. Tschurtschenthaler

©wisthaler.com_21_01_dolomitisuperski_3z_HW7_3000

 

Submit a Comment