Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

5 ulubionych miejsc na kawę w Warszawie

5 ulubionych miejsc na kawę w Warszawie
Anna Matyjewicz

Temat kawy tak bardzo nam się spodobał, że postanowiliśmy „pociągnąć” go dalej i tym razem skupiliśmy się na Warszawie. Zrobiliśmy ankietę i zapytaliśmy naszych czytelników na facebooku jakie jest ich ulubione miejsce na kawę.

W ankiecie wzięło udział 131 osób, które w sumie oddały 142 głosy. Na piewszym miejscu znalazła się kawiarnia Kafka, którą wsparli fani z facebooka. W TOP5 znalazły się także takie kawiarnie jak: Charlotte, Bułkę przez bibulkę, Między Nami, i ex aequo Czuły Barbarzyńca i Ministerstwo Kawy.

 

Kawiarnia Kafka:

Wyjątkowe miejsce, z ciepłą atmosferą, gdzie można zatopić się w lekturze książek i napić najlepszej kawy w mieście. Dodatkowym atutem jest ogródek letni na trawie, gdzie można odpocząć na leżakach w towarzystwie dobrej książki. Kafka to też świetna kuchnia między innymi przepyszne domowe ciacha no i kawa!

 

Bułkę przez Bibułkę:

Inspiracją do stworzenia kawiarni były kawiarnie z kanapkami w Mannheim w Niemczech, gdzie właściciele uwielbiali chodzić i gdzie spędzali większość czasu. Porzucili więc pracę w korporacji i otworzyli uroczy lokal na ulicy Puławskiej. Bułkę przez bibułkę wyróżnia przede wszystkim pyszne jedzenie i świetna kawa. Kanapki zapiekane są na chrupiącej ciabacie i serwowane na drewnianej desce z  domowym sosem i sałatką. A kawa?  To prawdziwa włoska kawa Cellini.

Charlotte:

Bistro Charlotte – Chleb i Wino to miejsce już kultowe. Na Placu Zbawiciela można zjeść pyszne śniadanie – wypiekane na miejscu pieczywo przygotowywane w oparciu o tradycyjną francuską recepturę, a także chleb pieczony na zakwasie no i oczywiście  do tego pyszna kawa. Takie połączenie sprawiło, że Charlotte ma swoich stałych bywalców. My również się do nich zaliczamy.

Wywiad z właścicielką Charlotte: Francuskie śniadanie

 

 

Czuły Barbarzyńca:

Nic dziwnego, że czuły Barbarzyńca był często wymienianym miejscem w naszym głosowaniu. Bo co może być tak dobrym połączeniem z kawą, jak nie dobra książka? Miejsce z klimatem i literaturą na najwyższym poziomie! Dodatkowym atutem lokalu jest antresola, gdzie można zaszyć się z kubkiem kawy i książką.

Między Nami:

Na warszawskiej mapie istnieje już od 17 lat. W Między Nami skosztujemy domowej kuchni, napijemy się dobrej kawy, a wieczorem lokal przeradza się w miejsce sztuki i rozrywki. Nic dziwnego że lokal ma już swoich stałych bywalców. Oprócz dobrej kawy dostępny jest tu również codziennie inny zestaw lunchowy.

 

foto. Robi Cyron

Ministerstwo Kawy: 

Dobrej i mocnej kawy napijemy się właśnie tutaj. Lokal specjalizuje się w  kawie espresso. Parzona jest w oparciu o specjalnie skomponowaną mieszankę 3 arabik. Właściciele promują celebrację picia kawa i przekonują, że najważniejszy jest smak i aromat. Do kawy serwuja tarty i ciasta domowej roboty. Czy można chcieć czwegoś więcej?

 

O naszych ulubionych światowych miejscach na kawę przeczytacie również tutaj: Ulubione miejsca na kawę

 

Submit a Comment