Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

5 wiosennych festiwali muzycznych

5 wiosennych festiwali muzycznych
Kasia Ciołek

Wprawdzie sezon festiwalowy trwa cały rok, to właśnie wiosną muzyczne zbiorowiska nabierają rozpędu i pozwalają nam zapomnieć o długich zimowych miesiącach.

Electronic Beats Festival, 26 kwietnia, Poznań
Festiwale spod znaku Electronic Beats już na dobre zadomowiły się w Polsce. Odbyły się edycje w Warszawie i Gdańsku, teraz pora na Poznań. Gwiazdami wielkopolskiego festiwalu będą Dizzee Rascal, Modeselektor i A-Trak. Zachęcająca jest niska cena festiwalu – 50zł.

 

The Great Escape 16-18 maja, Brighton
The Great Escape to festiwal w Brighton, który odbywa się w kilku miejscach w mieście, najczęściej w klubach. Można zobaczyć niezły przegląd tego, co aktualnie dzieje się w muzyce popularnej i alternatywnej. Oprócz występów młodych zespołów, odbywają się też konferencje i spotkania z ludźmi z branży muzycznej.  Wystąpią m.in. How to Dress Well, AlunaGeorge, Everything Everything, a także mocna polska reprezentacja, m.in. Brodka i Kamp!

Liverpool Sound City, 2-4 maja ,Liverpool
Ten festiwal przypomina trochę The Great Escape – młode zespoły występują w klubach i odbywają się panele dyskusyjne. Jest pewna różnica – odbywa się w Liverpoolu, czyli miejscu narodzin brytyjskiej muzyki popularnej. W tym roku festiwal zostaje poszerzony  o część filmową i fotograficzna – świetna opcja dla osób, dla których koncerty to za mało.

FreeFormFestival, 10-11 maja, Warszawa

FreeFormFestival na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń artystycznych w Warszawie i jest jednym z największych wydarzeń muzycznych w stolicy. Po raz pierwszy festiwal odbędzie się wiosną, dotychczas miał miejsce w październiku. Gwiazdami tegorocznej edycji będą m.in. Tricky, Azealia Banks i Woodkid.

Primavera Sound, 22-26 maja, Barcelona
Primavera Sounds odbywa się w położonym nad samym morzem Parc del Forum. Ogłoszenia line-up’u tego festiwalu co roku wzbudzają wielkie poruszenie wśród fanów muzyki alternatywnej. W tym roku będzie można zobaczyć takich wykonawców jak Blur, Phoenix, The Knife i Jessie Ware. Wprawdzie bilety na cały festiwal już zostały wyprzedane, ale ciągle można kupić jednodniowe. Od 2012 roku odbywa się także portugalska edycja festiwalu Primavera.

 

Submit a Comment