ETIAXIL – test antyperspirantów
Pocenie – temat dla wielu krępujący – jest naturalnym mechanizmem organizmu i ma na celu regulować temperaturę naszego ciała. Problem z poceniem się staje się dla mnie zauważalny przede wszystkim latem, kiedy w Polsce robi się gorąco. W ostatnim czasie zostałam poproszona o przetestowanie Etiaxilu – moment był najlepszy z możliwych, bo przez ostatnie tygodnie upały dawały się we znaki, a mój antyperspirant nie dawał sobie rady. I tu na białym koniu wjeżdża nowy, poręczny i super skuteczny Etiaxil, chciałoby się napisać.
Tekst powstał we współpracy z marką Etiaxil
Po codzienne newsy zapraszam na naszego Instagrama intopassion.pl
Dlaczego się pocimy?
Poza upałami potliwość zwiększa się także podczas uprawiania sportu (nie ma znaczenia czy to jogging czy jazda na rowerze), a na dodatek w tym sezonie córeczka uczy się jeździć na rowerze bez kółek. I niby już sobie śmiga, ale ja biegam koło niej, tak na w razie czego … I tak na przykład ona sobie jedzie, a ja biegnę do knajpki w lesie niedaleko naszego domu. Jako, że tam się spotykamy ze znajomymi, to nie wyobrażam sobie, że po tym niespełna kilometrze w ponad 30 stopniach jestem cała spocona.
Problem pocenia się w moim przypadku powraca też podczas naszych wyjazdów w ciągu roku. Zawsze ciągnęło mnie do ciepłych krajów, więc czy to pobyt w Tajlandii czy Meksyku, antyperspirant zabezpieczający przed nadmierną potliwością jest zawsze zapakowany do walizki.
Skuteczny bloker jest dla mnie kluczowy – w życiu jest 1001 powodów do zmartwień i naprawdę nie chcę, by pocenie było jednym z nich.
Wspominając o różnych powodach pocenia się, jedyne moje szczęście to fakt, że nie mam problemu z poceniem się podczas stresu, strachu czy lęku – choć Etiaxil wydaję się niezawodny niezależnie od powodu.
Czemu tak nie lubię pocenia się? Problemów z potem mam kilka – nie wygląda to estetycznie, mokre plamy na ubraniach są krępujące, człowiek się cały klei, a na dodatek pot wydziela – delikatnie mówiąc – mało przyjemny zapach.
Mój poprzedni antyperspirant działał krótkookresowo, bałam się jednak zastosować mocniejszych produktów ze względu na obawę o podrażnienia.
Jak działa Etiaxil?
Etiaxil zawdzięcza swoją skuteczność działaniu substancji aktywnej jaką jest chlorek glinu w alkoholowej bazie. Chlorek glinu reaguje z białkami w kanalikach potowych, tworząc tymczasową warstwę żelu, która blokuje, by pot nie wydostał się na naszą skórę – my nie odczuliśmy w związku z tym żadnego podrażnienia skóry przy żadnym z produktów. Żelowa osłona zostaje rozpuszczona w naturalny sposób podczas złuszczania się martwych komórek skóry.
Etiaxil – produkty
Etiaxil ma w swojej ofercie 3 produkty:
- Etiaxil dla skóry delikatnej i wrażliwej (najczęściej stosuję)
- Etiaxil Original dla skóry normalnej i delikatnej (też bardzo mi pasował)
- Etiaxil Strong dla najsilniejszej ochrony
Etaxil Comfort i Original zapewniają aktywny system ochrony i pielęgnacji skóry, dzięki czemu unikamy spadku pH, który powoduje podrażnienia. Mój mąż, który miewa problemy z nadmiernym poceniem się podczas upałów, skradł mi Etiaxil Strong i jest zachwycony. U niego nie spowodował żadnych podrażnień.
Jak należy stosować Etiaxil?
– Etiaxil należy stosować na suchą i nieuszkodzoną skórę przed pójściem spać – wcześniej nie wiedziałam, że to najlepszy czas na używanie blokera, gdyż gruczoły potowe są wtedy mniej aktywne.
– Rano można zmyć produkt – nadal będzie działał. Ja jednak tego nie robiłam – nie pozostawiał mi żadnych śladów, więc nie czułam potrzeby.
– Etiaxil należy nałożyć dwoma ruchami w górę i w dół w centralnej części pachy.
Dlaczego Etiaxil to będzie mój wybór?
- Największym plusem Etaxilu jest jego skuteczność – opatentowana i klinicznie potwierdzona formuła
- Nie podrażnia skóry
- Długo działa już po 1 aplikacji – wystarczy go stosować raz na 3 – 5 dni
- Wygodny roll-on
- Jest malutki, mogłabym go nosić w torebce, gdyby zaistniała taka potrzeba
Submit a Comment