Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

ETIAXIL – test antyperspirantów

ETIAXIL – test antyperspirantów
Paulina Grabara

Pocenie – temat dla wielu krępujący – jest naturalnym mechanizmem organizmu i ma na celu regulować temperaturę naszego ciała. Problem z poceniem się staje się dla mnie zauważalny przede wszystkim latem, kiedy w Polsce robi się gorąco. W ostatnim czasie zostałam poproszona o przetestowanie Etiaxilu – moment był najlepszy z możliwych, bo przez ostatnie tygodnie upały dawały się we znaki, a mój antyperspirant nie dawał sobie rady. I tu na białym koniu wjeżdża nowy, poręczny i super skuteczny Etiaxil, chciałoby się napisać.

Tekst powstał we współpracy z marką Etiaxil

Po codzienne newsy zapraszam na naszego Instagrama intopassion.pl

page0 5

 

Dlaczego się pocimy?

Poza upałami potliwość zwiększa się także podczas uprawiania sportu (nie ma znaczenia czy to jogging czy jazda na rowerze), a na dodatek w tym sezonie córeczka uczy się jeździć na rowerze bez kółek. I niby już sobie śmiga, ale ja biegam koło niej, tak na w razie czego … I tak na przykład ona sobie jedzie, a ja biegnę do knajpki w lesie niedaleko naszego domu. Jako, że tam się spotykamy ze znajomymi, to nie wyobrażam sobie, że po tym niespełna kilometrze w ponad 30 stopniach jestem cała spocona. 

Problem pocenia się w moim przypadku powraca też podczas naszych wyjazdów w ciągu roku. Zawsze ciągnęło mnie do ciepłych krajów, więc czy to pobyt w Tajlandii czy Meksyku, antyperspirant zabezpieczający przed nadmierną potliwością jest zawsze zapakowany do walizki.

Skuteczny bloker jest dla mnie kluczowy – w życiu jest 1001 powodów do zmartwień i naprawdę nie chcę, by pocenie było jednym z nich.

page0 6

 

Wspominając o różnych powodach pocenia się, jedyne moje szczęście to fakt, że nie mam problemu z poceniem się podczas stresu, strachu czy lęku – choć Etiaxil wydaję się niezawodny niezależnie od powodu.

Czemu tak nie lubię pocenia się? Problemów z potem mam kilka – nie wygląda to estetycznie, mokre plamy na ubraniach są krępujące, człowiek się cały klei, a na dodatek pot wydziela – delikatnie mówiąc – mało przyjemny zapach.

Mój poprzedni antyperspirant działał krótkookresowo, bałam się jednak zastosować mocniejszych produktów ze względu na obawę o podrażnienia.

 

Jak działa Etiaxil?

Etiaxil zawdzięcza swoją skuteczność działaniu substancji aktywnej jaką jest chlorek glinu w alkoholowej bazie. Chlorek glinu reaguje z białkami w kanalikach potowych, tworząc tymczasową warstwę żelu, która blokuje, by pot nie wydostał się na naszą skórę – my nie odczuliśmy w związku z tym żadnego podrażnienia skóry przy żadnym z produktów. Żelowa osłona zostaje rozpuszczona w naturalny sposób podczas złuszczania się martwych komórek skóry.

 

Etiaxil – produkty

Etiaxil ma w swojej ofercie 3 produkty:

  • Etiaxil dla skóry delikatnej i wrażliwej (najczęściej stosuję)
  • Etiaxil Original dla skóry normalnej i delikatnej (też bardzo mi pasował)
  • Etiaxil Strong dla najsilniejszej ochrony

Etaxil Comfort i Original zapewniają aktywny system ochrony i pielęgnacji skóry, dzięki czemu unikamy spadku pH, który powoduje podrażnienia. Mój mąż, który miewa problemy z nadmiernym poceniem się podczas upałów, skradł mi Etiaxil Strong i jest zachwycony. U niego nie spowodował żadnych podrażnień.

page0 7

 

Jak należy stosować Etiaxil?

– Etiaxil należy stosować na suchą i nieuszkodzoną skórę przed pójściem spać – wcześniej nie wiedziałam, że to najlepszy czas na używanie blokera, gdyż gruczoły potowe są wtedy mniej aktywne. 

– Rano można zmyć produkt – nadal będzie działał. Ja jednak tego nie robiłam – nie pozostawiał mi żadnych śladów, więc nie czułam potrzeby. 

– Etiaxil należy nałożyć dwoma ruchami w górę i w dół w centralnej części pachy.

Dlaczego Etiaxil to będzie mój wybór?

  • Największym plusem Etaxilu jest jego skuteczność – opatentowana i klinicznie potwierdzona formuła 
  • Nie podrażnia skóry
  • Długo działa już po 1 aplikacji – wystarczy go stosować raz na 3 – 5 dni
  • Wygodny roll-on
  • Jest malutki, mogłabym go nosić w torebce, gdyby zaistniała taka potrzeba

https://etiaxil.pl

MÓJ WYBÓR:

page0 8

page0 11

Submit a Comment