Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Bajkowy świat kwiatów w Powsinie

Bajkowy świat kwiatów w Powsinie
intopassion

Gdy słońce zaczyna przygrzewać, a dni robią się coraz dłuższe i piękniejsze, nabieramy więcej energii oraz ochoty na spacery i przebywanie wśród przyrody. Jeśli Łazienki Królewskie znasz, jak własną kieszeń, a warszawskie Zoo nie ma przed Tobą tajemnic, to idealnym rozwiązaniem jest wybranie się na spacer po Ogrodzie Botanicznym w Powsinie.

Zebrana w Ogrodzie roślinność uspokaja i przynosi ukojenie po ciężkim tygodniu pracy, naładowuje energią, a feeria barw kolorowych kwiatów dostarcza niezapomnianych estetycznych wrażeń. Jeśli lubisz rysować lub fotografować, to z powodzeniem możesz zabrać tu ze sobą szkicownik lub aparat.

IMG_20160416_155510_resized

IMG_20160418_144054_resized

Decyzja o założeniu ogrodu została podjęta w 1974 roku, a obecnie cały obiekt składa się z 40 hektarów ogrodów i 2400 m2 szklarni. To idealne miejsce na spacer i obcowanie z naturą, a przede wszystkim na odpoczynek od wielkomiejskiego zgiełku. Powsińskie ogrody to 10 różnych kolekcji roślin, od tych charakterystycznych dla Polski, poprzez rośliny warzywne, sadownicze i lecznicze, aż po florę tropikalną i subtropikalną. Nieustającą popularnością cieszy się Kolekcja Narodowa Odmian Uprawnych Róż, która jest największą taką kolekcją w Polsce, ale także liczącą się na świecie ze względu na różnorodność reprezentowanych odmian. Można w niej obejrzeć 800 różnych gatunków i odmian róż, w tym róże parkowe, angielskie czy miniaturowe. Bogactwo zbiorów ogrodu zadowoli każdego miłośnika tych szlachetnych kwiatów.

IMG_20160418_143200_resized

IMG_20160418_143444_resized

Ogród Botaniczny w Powsinie to miejsce zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Władze obiektu dbają o to, aby nie zabrakło tu atrakcji dla najmłodszych. Organizowane są warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które wprowadzają w świat botaniki i potrafią w przystępny sposób odkrywać tajemnice przyrody. Przed wybraniem się do powsińskiego Ogrodu warto zajrzeć do grafiku spacerów tematycznych, organizowanych w ramach biletów wstępu i przeprowadzanych przez pracowników naukowych, specjalizujących się w różnych dziedzinach botaniki. Na przykład w najbliższą sobotę (23.04.2016), odbędzie się „Spacer wśród magnolii”, który przybliży zwiedzającym ten piękny gatunek kwiatów.

IMG_20160418_131914_resized

IMG_20160418_144246_resized

W Ogrodzie w Powsinie nie brakuje także atrakcji dla miłośników sztuki. Na terenie znajdują się trzy obiekty, w których organizowane są wystawy, w tym najbardziej znana Galeria „Fangornówka”. Można tam podziwiać fotografie i prace malarskie, których głównym tematem jest świat przyrody. Roślinność uchwycona w obiektywie fotografa, lub przedstawiona na płótnie pędzlem malarza, emanuje niesamowitym pięknem i potrafi zachwycić każdego estetę.

IMG_20160418_143737_resized

Ogród Botaniczny w Powsinie jest idealnym miejscem na spokojny, wiosenny spacer. Nie tylko zapewni odpoczynek i zbawienne dla umysłu obcowanie z naturą, ale także naładuje energią niezbędną do stawienia czoła nowym wyzwaniom!

Tekst: Ela Konopińska

Zdjęcia: Paulina Grabara

Submit a Comment