Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 24, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Bar restauracyjny Karmnik

Bar restauracyjny Karmnik
WARSAW state of mind

Polsko, swojsko i przepysznie! Bar restauracyjny Karmnik hołduje polskiej kuchni, która inspirowana jest smakami dzieciństwa i przysmakami narodów zamieszkujących ziemie polskie.

Karmnik zlokalizowany jest w samym sercu Warszawy – na warszawskiej starówce, na ulicy Piwnej. To restauracja i bar w jednym. Na talerzu kucharze serwują klasyki kuchni polskiej, ale w nowoczesnym wydaniu. Wchodząc do Karmnika, kulinarnie cofamy się do czasów dzieciństwa i dóbr dawnej kuchni polskiej.

Manu podzielone jest na przekąski zimne, gdzie znajdziemy między innymi: carpaccio z buraków pieczonych z kozim serem i rukolą, skropione oliwą ziołową, a także przekąski gorące: ziemniak pieczony w tymianku podany z gzikiem z wiejskiego twarogu, rzodkiewką, ogórkiem, koperkiem i szczypiorkiem. Oprócz tego różnorodne sałatki, zupy i pierogi. Dania główne to prawdziwe rarytasy: gołąbki, dania z kaczki, grillowane filety czy żeberka. Całość kończą smaczne desery, a wśród nich szarlotka z mąki krupczatki, podana na ciepło z bitą śmietaną i sorbetem owocowym czy firmowy deser, tak zwany – Karmnik deser na bazie koglu moglu, likieru pomarańczowego z dodatkiem bitej śmietany i gorzkiej czekolady. Jest smacznie i domowo.

Nasz typ to:  Wątróbka – duszona wątróbka drobiowa z szalotką w towarzystwie wiśni na puree ziemniaczano-jabłkowym.

 

 

Karmnik to także idealne miejsce na wieczór. Dlaczego? Lokal wraca tradycją do promowania polskiego stylu picia z kieliszków, typu lufa nie tylko, jako skuteczną metodę aplikacji często ciepłej wódki, ale też jako sztukę picia. W ofercie lokalu znajduje się aż sto pozycji szotów.

Bar restauracyjny Karmnik organizuje również ciekawe wydarzenia takie jak: Dzień tatarożerców, Śledzik na stojąco, Ziemniak rządzi. Restauracja organizowała występy stand-upowe, a obecnie przygotowuje mini grę miejską „Pokochaj Starówkę”. Więcej informacji tutaj. Karmnik jest również inicjatorem akcji Odbijamy Starówkę , która ma na celu jednoczenie warszawiaków w miejskiej przestrzeni Starego Miasta.

 

 

 

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce: 

– ze względu na różnorodną i bogatą kartę z polskimi daniami

– ciekawe przystawki podzielone na ciepłe i zimne

– polskie ciasta –  palce lizać!

– miejsce dobre na lunch, rodzinny obiad czy wieczór ze znajomymi

– różnorodne szoty, każdy znajdzie swój ulubiony smak

 

Submit a Comment