Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 19, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Czy warto na Wawer?

Czy warto na Wawer?
WARSAW state of mind

Wawer to kolejna dzielnica – po Bielanach – którą chcieliśmy poznać i przedstawić. Czy można tam wstąpić do restauracji serwującej pyszne jedzenie? Czy są miejsca warte powrotu po raz kolejny i kolejny? My sprawdziliśmy i do odkrywania Wawra zapraszamy również Was!

KULTURA

Okazuje się, że Wawer to zagłębie poezji. Wawerskie Centrum Kultury wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uwrażliwionym mieszkańcom proponując Strefę Wolnego Słowa. Inicjatywa, a w zasadzie konkurs to propozycja dla tych, którzy pisali do szuflady, a chcą pokazać swoje wiersze i to co – przysłowiowo – gra im w duszy. Nie zapomnijcie – 26 kwietnia do to Wawra ważna data!

 Centrum nie pozostaje również obojętne na integrację wawerskiej społeczności organizując Integracyjne poniedziałki. Każdy pierwszy poniedziałek miesiąca to moment na wspólne obejrzenie spektaklu wystawianego przez Teatr z Chaty. Młodzież z okolicznych szkół wraz z rodzinami ma szansę poznania ogromnych talentów niepełnosprawnych aktorów. My już nie możemy doczekać się najbliższego poniedziałku!

Teatralne żywioły to tytuł, który każdy rodzic będący w okolicach Wawra znać musi! A wszystko dlatego, że są to warsztaty prowadzone dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat pod wodzą animatora teatralnego – Magdaleny Dakowskiej i etnologa – Katarzyny Żytomirskiej. Zajęcia prowadzone w każdy poniedziałek to próba ciekawego, współczesnego spojrzenia na kulturę nadwiślańskiego Urzecza po to, by w jak najbardziej przystępny i zachęcający sposób skonfrontować ją z dziećmi. Wszyscy przecież wiemy, że to właśnie one są najbardziej surowym i bezkompromisowym jury wystawiającym recenzję! Naszym zdaniem tego typu warsztatów podczas spaceru po Wawrze pominąć nie można!

Żegańska 1a

JEDZENIE

1. La Repubblica to klimatyczna, włoska restauracja. W karcie znajdujemy wiele włoskich dań, jednakże my decydujemy się na klasyczną pizzę na cienkim cieście. Wybór na pozór mało zaskakujący, bo w restauracji dostrzegliśmy prawdziwy, drewniany piec, za sprawą którego pizza nabiera zupełnie innego smaku. Jeśli jesteście fanami pizzy i aromatycznej kawy – musicie tu przyjechać!

 Patriotów 20/22

2. W Trakcie… To kolejna wawerska restauracja, którą naszym zdaniem warto odwiedzić przede wszystkim dla obłędnego kremu katalońskiego. Piękne wnętrze oraz jedyna w swoim rodzaju kuchnia to atuty, które z pewnością jeszcze nie jeden raz sprawią, że do W Trakcie… wrócimy!

Trakt Lubelski 204

3. Nie możemy zapomnieć również o Kurze Domowej, w której gościliśmy niedawno, a smak pysznej zupy pieczarkowej do dziś spędza nam sen z powiek!

Zwoleńska 81/3

Wiecej: http://intopassion.pl/top-10-kawiarni-dla-rodzicow-i-dzieci/

Submit a Comment