Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

INTObooks: 5 polecanych książek

INTObooks: 5 polecanych książek
Anna Matyjewicz

Idealne propozycje na weekend oraz podróż, czyli książki które lubimy i polecamy.

 

1. UWIKŁANIE, Zygmunt Miłoszewski

Uwikłanie to pierwszy tom rewelacyjnej trylogii kryminalnej o prokuratorze Szackim, który w swojej długoletniej karierze trafia na ciekawą sprawę – w klasztorze w centrum Warszawy ginie jeden z uczestników niekonwencjonalnej terapii grupowej, ciężka do rozpatrzenia zagadka całkowicie angażuje głównego bohatera.

2. ZŁY, Leopold Tyrmand

Kolejna pozycja kryminalna. Zły to jeden z najpopularniejszych kryminałów opisujących Polskę Ludową. W Warszawie rozpoczyna się seria tajemniczych napadów, podejrzany jest jeden bohater o niezwykle świetlistym spojrzeniu. Ludowa milicja na wszelkie sposoby stara się odkryć bohatera napadów. W tle toczy się historia miłosna.

 

 

 

3.  KOBIETA DO ZJEDZENIA, Margaret Atwood

Ciekawa pozycja jednej z najbardziej znanych, kanadyjskich pisarek, która zabiera nas w świat kobiet które pragną żyć pełniej i bardziej świadomie. Próbując zmieniać swoje życie natrafiają na wiele rozczarowań – zarówno w swoim życiu zawodowym jak i relacjach z mężczyznami.

 

 

 

4. NUDA, Alberto Moravia

To jedna z naszych ulubionych powieści Alberto Moravii. Nuda to historia trzydziestopięcioletniego Dino, który stara się przezwyciężyć nudę, oddając się malarstwu. Ta pasja nie daje mu jednak pełnej satysfakcji. Pewnego dnia poznaje modelkę  zmarłego malarza Balestrieriego. Jego życie całkowicie się zmienia, kiedy okazuje się, że zaczyna angażować się w związek, który nie do końca jest możliwy, a Cecylia zaczyna wymykać mu się z rąk..

 

 

 

5. ANGOLE, Ewa Winnicka

Angole to zbiór historii o polakach mieszkających w Wielkiej Brytanii. Autorka – Ewa Winnicka podczas swoich podróży po Wyspach podpytuje inteligentów, robotników, przedsiębiorców i studentów o kraj do którego przybyli, w którym mieszkają od lat. W książce znajdziemy różnorodne historie opowiadające zarówno o sukcesach jak i porażkach.

 

 

Submit a Comment