Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 22, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

INTOinternet czyli najciekawsze w sieci no2

INTOinternet czyli najciekawsze w sieci no2
Paulina Grabara

Lubicie łowić ryby lub pływać na surfingu? Financial Times na stronach howtospendit proponuje weekend (!) w Sierra Leone. Magazyn Monocle opublikował coroczny ranking 25 najlepszych do życia miast – czy Kopenhaga utrzymała pierwszą pozycję? Zapraszamy na przegląd zagranicznej prasy.

 

Oto najciekawsze artykuły, które znaleźliśmy w sieci w ostatnim tygodniu:

1. 12 rzeczy które kupisz tylko we francuskim sklepie spożywczym

Półki francuskich supermarketów uginają się pod ilością przysmaków, dlatego będąc we Francji wizytę w supermarkecie można uznać za atrakcję porównywalną np. z wizytą w muzeum. Jakie produkty warto kupić będąc we Francji, dowiemy się z artykułu opublikowanego na stronach CN Traveler. W naszym koszyku zdecydowanie znalazłyby się miękkie kozie sery, ślimaki i kolorowe makaroniki.

Czytaj: 12 things you can only buy in a french grocery store

 

 

2. Na wędkowanie i surfing do Sierra Leone

Pamiętacie film z DiCaprio ‚Krwawy diament’? Bar przy plaży, piękna natura i wojna cywilna, która mimo, że skończyła się w 2002 roku, wpłynęła negatywnie na turystykę tego pięknego kraju. Na stronie howtospendit możemy przeczytać dlaczego warto wybrać się do Sierra Leone (brak masowej turystyki, piaszczyste plaże, wspaniałe góry, pełne ryb morza i doskonałe fale do surfingu.

Czytaj: fishing and surfing in Sierra Leone

 

 

3. Najlepsze miasta do życia

Co roku magazyn Monocle przedstawia listę 25miast, w których najlepiej się żyje – pod uwagę brane są różne czynniki, od międzynarodowych lotów z lokalnego lotniska, przez liczbę księgarni po liczbę publicznych basenów zewnętrznych. W tym roku 1 miejsce utrzymała Kopenhaga, a po niej znalazło się Tokyo i australijskie Melbourne.

Czytaj: Monocle issue 75

 

 

4. Domy najbardziej wpływowych gwiazd w 2014roku

Duże pieniądze, międzynarodowe interesy, wpływy i rozpoznawalność – najbardziej znaczący celebryci mogą swobodnie wybrać miejsce na swój dom – stać ich na apartament na Manhatanie, ranczo w Teksasie czy prywatną wyspę. Często wybierają wzgórza Los Angeles, mają za sąsiadów inne ‚sławy’. Nasze typy ze zdjęciowej galerii na stronach magazynu Forbes: Robert Downey Jr. ze swoją kolekcją domów w okolicach LA czy Bruno Mars z rezydencją na Hawajach.

Czytaj: Homes of the most powerful celebrities in 2014

 

 

5. Rzeczy, które zobaczymy tylko w Dubaju

I wcale nie chodzi tu o 6gwiazdkowe hotele czy najwyższe wieżowce. Zachowanie ludzi może zszokować wielu turystów – zabawne (a czasem i nie) przykłady zdjęć z jednej z najszybciej rozwijających się metropolii świata: ‚udomowiony’ dziki kot obok kierowcy na przednim siedzeniu, zaparkowany wielbłąd czy korek Ferrari na autostradzie. A do tego specjalna półka w sklepie z darmowym jedzenie dla ubogich.

Czytaj: Things you will only see in Dubai

 

 

Zobacz również poprzednie podsumowanie tygodnia INTOinternet czyli najciekawsze w sieci no1

Submit a Comment