Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 17, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

INTOinternet czyli najciekawsze w sieci no10

INTOinternet czyli najciekawsze w sieci no10
Paulina Grabara

San Francisco jako najbardziej awangardowe miasto, które najlepiej odkrywać odwiedzając dzielnice wokół centrum przeczytamy w The Guardian. Romantyczna Wenecja to poza tradycyjną przejażdżką gondolą tajemnicze ogrody czy ulubiony bar Casanovy. Chorwacka Istria zachwyca, ale we wrześniu dziennikarze CN Traveller polecają nam Maltę czy Tunezję.

 

Oto najciekawsze artykuły, które znaleźliśmy w sieci w ostatnim tygodniu:

1.

San Francisco – stała rewolucja

Cała ściana hotelu została pokryta olbrzymią japońską mangą. W pobliżu bary z makaronami i kiczowate sklepy z origami. To japońska dzielnica w San Francisco. Generacja The Beat wymusiła raj w latach 50-tych, potem Lato Miłości dekadę później, subkultura gejowska, restauracje, które zmieniły nasze postrzeganie jedzenia.  Cyberprzestrzeń i rewolucja informacyjna, facebook i google. Dolina krzemowa. Każda dzielnica zdaje się zajmować swój własny wszechświat, i dalej od centrum, tym bardziej tracimy zmysł czy jesteśmy w mieście czy na wsi. 3 najbardziej awangardowe obecnie dzielnice: Cole Valley (miasteczko w mieście), Outer Sunset (kochający mgłę surferzy i hipsterzy) i Dogpatch (przekształcone magazyny m.in. na Muzeum Rzemiosła i Designu).

Czytaj: san-francisco-neighbourhoods

 

 

2.

Najlepsze miejskie hotele

Na stronach wallpaper znajdziemy shortlistę najlepszych miejskich hoteli na świecie. Finaliści to nowa generacja hoteli: przez design tworzone są bardzo indywidualne przestrzenie, ważne jest wyjątkowe doświadczenie tworzone podczas pobytu, zgodne z jego lokalizacją. Zwycięzca zostanie ogłoszony w grudniu. Nasze typy: The Line Hotel w LA, QT w stolicy Australii Canberze, 1888 Hotel w Sydney, Hotel SP34 w Kopenhadze, Les Haras w Strasbourgu czy Memo Alfama w Lizbonie i Casa del XVI na Dominikanie.

Czytaj: best-urban-hotels-2014-the-shortlist

 

 

3.

10 najbardziej romantycznych rzeczy, które można zrobić w Wenecji

Gondola dla dwojga może wydawać się pomysłem oklepanym, jednak scenografia jak z filmu romantycznego – do tego mały piknik, kieliszek prosecco i zachód słońca. Późny spacer po placu św. Marka to też nic oryginalnego, ale światła i cienie, szum wody i wspaniała architektura gwarantują cudowny wieczorny spacer. Zaskakujące wskazówki? Odwiedzenie ulubionego baru Casanovy na kieliszek wina, koncert w Ineterpreti Veneziani czy spacer po sekretnych weneckich ogrodach,

Czytaj: top-10-most-romantic-things-to-do-in-venice

 

 

4.

Kalendarz wakacji

Kiedy planować wakacje w określonych miejscach? Nie ma określonego, uniwersalnego czasu, w którym najlepiej odwiedzić jakieś miejsce. Jeden będzie wolał spacery po ośnieżonych ulicach Nowego Jorku, inny kwitnące drzewa na wiosnę w Central Parku. Ale dziennikarze CN Traveller podjęli wyzwanie i miesiąc po miesiącu doradzają jakie miejsca warto odwiedzić: wrzesień to czas na Pekin, Buenos Aires i Barcelonę. Kończący się monsun na Malediwach gwarantuje świetne ceny, podczas gdy piękne widoki na most Golden Bridge czekają na nas w San Francisco.

Czytaj: top-10-holiday-destinations

 

 

5.

Przewodnik CN Traveller po Istrii

Przeszłość romańska, bizantyjska i germańska ma odbicie w klimacie i architekturze chorwackiego półwyspu. Popularne miejscowości nadmorskie jak urocze Rovinj czy Pula z najlepiej zachowanym romańskim amfiteatrem na świecie przyciągają turystów. Warto też odkryć miasteczka i parki wgłębi półwyspu. Warto iść na spacer szlakiem artystów w Grožnjan, gdzie każda chata to galeria czy studio czy obejść mury miasta Motovun. Na plażę czy do bajecznej restauracji Lanterna na Crveni Otog warto się dostać promem z Rovinj.

Czytaj: guide to Istria

 

 

Zobacz również poprzednie podsumowania tygodnia.

 

Submit a Comment