Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Jakie sporty i gdzie uprawiać w grudniu w Warszawie?

Jakie sporty i gdzie uprawiać w grudniu w Warszawie?
intopassion

Skończyły się ciepłe, sprzyjające aktywności fizycznej dni, ale moda na fitness, siłownie, sprawne ciało i zdrowy styl życia zagościła w mentalności Warszawiaków już kilka lat temu i wydaje się, że pozostanie w niej na długo.

W lato ćwiczyć można niemal wszędzie i wszystko, wystarczy tylko ochota i trochę wolnego czasu,  gdy jednak za oknem pada deszcz, a rtęć w termometrze zmniejsza objętość tak, że wskazuje zaledwie 5 stopni o godzinie 18:00, zakres możliwych dla naszych aktywności fizycznych również ulega lekkiemu uszczupleniu.

Przede wszystkim – istnieją prawie zupełnie darmowe i dobrowolne rodzaje sportu, które jak twierdza ich amatorzy, można uprawiać w Warszawie bez względu na porę roku czy pogodę. Owi amatorzy mają rację – biegać, spacerować z dzieckiem, psem czy kijami można zawsze, na jakiejkolwiek mniej ruchliwej ulicy, a jedynym, o co musimy zadbać jest odpowiedni strój i w przypadku wspomnianego nordic walkingu sprzęt, którego ceny zaczynają się już od 40 złotych. Zaledwie pół godziny takiej rozrywki to aż 240 spalonych kcal biegając i 100 kcal spacerując.

 

 

Dla lubiących bardziej rodzinne lub zabawne formy aktywnego spędzania wolnego czasu, miasto jak co roku szykuje lodowiska. Ślizgawki pojawią się podobnie jak rok temu m.in. na Stadionie Narodowym, Torwarze i na Rynku Starego Miasta najprawdopodobniej już w drugiej połowie grudnia. Ile kosztować może takie wyjście? Wliczając cenę wypożyczenia łyżew (ok. 10 zł/h) i kasku dla dzieci (ok. 5 zł/h) za rodzinny wypad na lodowisko zapłacimy około 50 – 70 złotych.

Stadion Narodowy

 

Czy w Warszawie można uprawiać sporty typowo zimowe? Oczywiście! Wystarczy nam jedynie śnieg i można wybrać się na najwyżej położony punkt Warszawy, czyli Górkę Szczęśliwicką w parku na Ochocie. Na miejscu można nie tylko wypożyczyć sprzęt narciarski, ale także wykupić lekcje jazdy na nartach i snowboardzie pod okiem instruktora.

 

garnek.pl

 

Gdy jednak żadna z powyższych możliwości nam nie odpowiada możemy odwiedzić:

Energy Fitness Club

Kilka adresów na terenie Warszawy. Karnety w cenie od 50 zł za tygodniową możliwość korzystania z siłowni do 349 zł za Karnet Open, czyli korzystanie z siłownie i klubu fitness w godzinach otwarcia przez 3 miesiące. Energy Fitness Club proponuje także dodatkowo treningi osobiste i porady dietetyczne w cenie 100 złotych.

 

Energy Fitness Club Warszawa, źródło: www.facebook.com

Rondo Babka

Klub przy ul. Inflanckiej 11 oferujący program tylko dla pań. W jego ofercie znajduje się m.in. trening obwodowy, który w sposób kontrolowany redukuje wagę, usprawnia układ oddechowo-krążeniowy i kształtuje sylwetkę. Miesięczny karnet całodniowy wraz z opieką trenera w Rondo Babka to koszt 179 złotych.

 

Klub fitness dla Pań Rondo Babka źródło: www.facebook.com

 

Zdrofit

Kilkanaście klubów w całej Warszawie, m.in. na Mokotowie, Woli, Bemowie i Bielanach, oferujących zindywidualizowane formy ćwiczeń, m.in. grupowy crossfit training pod okiem trenera. Czterotygodniowy karnet dla studentów i seniorów w Zdrofit, pozwalający na korzystanie z siłowni, klubu fitness i sauny to koszt 89 złotych.

 

Fitness Club Zdrofit, źródło: www.facebook.com

Tekst: Milena Stefańska

Submit a Comment