Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 19, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Kawiarnie, restauracje i bary w Budapeszcie

Kawiarnie, restauracje i bary w Budapeszcie
Anna Matyjewicz

Budapeszt to miasto, które kryje w sobie urocze zakamarki, gdzie znaleźć możemy naprawdę oryginalne lokale. Każda restauracja ma swój indywidualny klimat, każda kawiarnia zaprojektowana jest w innym stylu. A miejsca, które my polecamy to:

Blue Bird Cafe

To niezwykle uroczy błękitny lokal mieszczący się na ulicy Dob utca 16. Biało-niebieskie wnętrze z gadającą papugą na środku lokalu! To świetny przystanek na kawę, przyjemna obsługa i do tego oryginalny klimat.

 

 

Kolejna kawiarnia to iSzervizPont – myślę, że to miejsce zachwyci każdego fana urządzeń Apple. Pomieszczenie stylizowane jest na iphona – na ścianie ikonki – Facebook, Instagram,  napisy „We love Apple”. Z jednej strony to przeurocza kawiarnia, ale też serwis i sklep z gadżetami. Polecamy.

 

Dobrym rozwiązaniem na wieczór jest lokal EPIC Wine&More – mieszczący się na ulicyKiraly utca 13. To doskonały przystanek na lampkę wina, uroczy, mały lokal z wysokimi stolikami i barowymi krzesłami. Polecamy również Spiler – szeroki wybór wina, tu naprawdę każdy odnajdzie swój ulubiony smak!

 

 

Do kolekcji naszych kawiarni dołączamy jeszcze Vespa Cafe – świetna kawa, ale też zjecie tu dobre i sycące śniadanie. Lokalizacja w samym centrum Budapesztu, do tego bardzo ładny wystrój.

 

Zastanawiacie się gdzie pójść na obiad? My polecamy zdecydowanie jedno miejsce – For Sale Pub. Całe wnętrze lokalu pokryte jest karteczkami z dedykacjami od klientów. Jako przystawki dostajemy olbrzymie kosze z orzeszkami ziemnymi. Spory wybór typowo węgierskich dań i niesamowicie duże porcje! Ciekawe wnętrze i dobre jedzenie. Polecamy!

Na wieczór?

Color Bar – neonowy lokal z pysznymi drinkami mieszczący się na modnej ulicy  Király utca 13. Jeżeli zastanawiacie się jakie miejsce wybrać na wieczór to na tej ulicy znajdziecie prawdziwe zagłębie różnorodnych lokali.

 

Zobacz także:

PHOTO STORY: Budapeszt

Oryginale wnętrza Hotelu Brody House

Submit a Comment