Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 25, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Książki z Paryżem w tle

Książki z Paryżem w tle
intopassion

Postanowiliśmy kontynuować nasz cykl tym razem skupiamy się na książkach. Macie swoje ulubione pozycje o Paryżu i z Paryżem w tle? My prezentujemy nasze TOP5!

 

1. Jeremy Mercer, Books, Baguettes and Bedbugs

Książka przenosi nas na ulicę Montmartre, gdzie znajduje się słynna paryska księgarnia Shakespeare and Company. Czytając tę książkę poczujecie prawdziwy romantyczny nastrój tego miasta i poznacie historię tego słynnego miejsca.

 

2. Edmund de Waal, The Hare With Amber Eyes

To rodzaj pamiętnika rodzinnego. Historia skoncentrowana jest w Odessie, Wiedniu i właśnie w Paryżu. Książka otrzymała wiele nagród, między innymi Amazon.com w 2002 roku za najlepszą książkę miesiąca. Pozycja obowiązkowa.

 

3. Richard Davenport-Hines, A Night at the Majestic

Noc w hotelu Majestic jest zbiorową biografią kilku osób, co już samo w sobie pozwala obserwować los osób na kilku płaszczyznach. Podczas czytania książki, można poczuć atmosferę XIX wiecznego paryskiego życia społecznego i intelektualnego. Warto zaczytać się w rodzinne intrygi i poznać historię znanej rodziny.

4. Stephen Clarke, Paryż na widelcu

Nasz ulubiony przewodnik czyli – wszystko, co chcielibyście wiedzieć o stolicy Francji, ale boicie się zapytać. Gdzie można obcować z najlepszą sztuką z dala od tłumów? Dlaczego paryżanie czują się przymuszeni do sikania na ulicy? Jak wybrać pokój hotelowy, w którym można się wyspać? Sprawdźcie koniecznie!

 

5. Stephen Clarke, Sto lat wkurzania Francuzów

Tym razem obalamy mity na temat Francuzów. Clarke obala powszechne przekonania i mity, na których ufundowana została tożsamość narodowa Francuzów. Czy Francuzi zdobyli Anglię w 1066 roku? Nie, to byli Normanowie! Czy gilotynę wynalazł doktor Guillotin? A wy jak myślicie?

 

Submit a Comment