Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 17, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

LEGOLAND w Billund

LEGOLAND w Billund
Paulina Grabara

Niezwykły świat zbudowany z milionów klocków lego, szalone kolejki, tunele strachu, Indianie i miasteczko na Dzikim Zachodzie. Legoland Billund to świetnie zorganizowany park rozrywki, który będzie niezapomnianym doświadczeniem nie tylko dla Twojego dziecka, ale i całej rodziny!

 

W trójkę, niczym Trzej Muszkieterowie, wyruszyliśmy na podbój Legolandu w duńskim miasteczku Billund. 2 dni pełne zwiedzania wszelkiego rodzaju atrakcji to frajda nie tylko dla 7-letniego Dawida, ale także dla nas.

Legoland tak naprawdę jest dużym wesołym miasteczkiem – różne serie klocków lego są głównym bohaterem, ale są też inne atrakcje: kręciołki, indianie i pieczenie pieczywa przy ognisku (dodatkowo płatne).

 

 

 

 

 

Które światy wewnątrz Legolandu skradły najwięcej naszego czasu?

 

MINILANDIA

Replika lotniska w Billung, wspaniałe miasta jak Kopenhaga czy Amsterdam, a także liczne znane zabytki, posiadłości, platformy wiertnicze – podsumowując prawdziwy popis wykorzystania i budowania z lego. Świat w miniaturze został stworzony z 20 milionów klocków lego.

 

 

 

 

 

DZIKI ZACHÓD

Karuzela z końmi – Dawidowi podobało się, bo można było nimi ruszać. Bary, kaktusy, a nawet muzyka country na żywo w każdy czwartek podczas wakacji. Według Dawida najlepszy na Dzikim Zachodzie był pies z klocków lego, sikający na beczkę.

 

 

 

 

ATLANTIS

Dawid stwierdził, że początek był słaby, ale potem się rozkręciło – były płaszczki, tunel w akwarium i można było zobaczyć wielkiego rekina, który spał. Maciek uważał, że wygląda jak sztuczny, ale poruszał skrzelami. Mnie się podobała mnogość podwodnego świata, a także zatopione w akwariach figurki z klocków lego.

 

 

 

 

Świat DUPLO

Dla dzieci do 8 lat – i mimo, że Dawid ma skończone 7 spędził tam naprawdę sporo czasu – liczne domki, zjeżdżalnie i huśtawki, były atrakcją nie tylko dla maluchów.

 

WOZY STRAŻACKIE

Fajną atrakcją są wozy strażackie, które muszę ugasić pożar. Teamy wchodzą do wozu i najpierw muszą pompować, aby podjechać pod palący się dom, a następnie opuścić pojazd. Jedna z osób pompuje hydrant, inna musi wcelować wodą do okienka – jak wpadnie do niego odpowiednia ilość wody, to klapka się zamyka i pożar zostaje ugaszony. Wtedy pora wracać! Poszło nam świetnie!

 

 

 

STAR WARS

Przed wejściem do STAR WARS była kolejka, która jechała w górę i w dół – dzieci krzyczały jak szalone, ale my się nie skusiliśmy. Chłopców wciągnął świat STAR WARS, w którym czekało spotkanie z bohaterami ze wszystkich części sagi. Największą atrakcją był wielki statek Luca Skywalkera (największy na świecie model z lego – wysoki na 3 metry i długi na 13, powstł z 5 milionów klocków lego). Można też było obejrzeć filmy pokazujące budowę myśliwca. W centrum stoją figurki wybranych bohaterów z różnych części Star Wars.

 

 

SZKOŁA JAZDY

Najlepsza atrakcja – z punktu widzenia dzieci wielkie wyzwanie i ekscytacja, a według rodziców najbardziej edukacyjna: kurs prawa jazdy. Dzieciaki najpierw przechodzą 10 minutowe szkolenie z poruszania się pojazdem po ulicach, a następnie poznają ruch uliczny jeżdżąc po stworzonym terenie – przygotowanych uliczkach, rondach, skrzyżowaniach. Wyzwań i atrakcji jest wiele: światła, myjnie czy stacje benzynowe. Jest to jedna z atrakcji, na którą wcześniej trzeba się zapisać i za którą trzeba zapłacić.

Na pamiątkę można dokupić za 10 Koron prawo jazdy – sam kurs kosztuje 80 Koron (całość to koszt około 50zł).

 

 

 

SKLEPY

Jeśli chcesz zabrać ze sobą kawałek świata klocków lego – liczne zestawy i pamiątki zbudowane z klocków lego można zabrać ze sobą. Jest też outlet z przecenionymi seriami kloców lego, ubraniami i pamiątkami. Mnie najbardziej podobały się szachy zrobione z lego – niestety kosztowały ponad 450zł.

 

 

 

 

Podobało nam się:

DAWID

– znaki drogowe zrobione z klocków lego

– trzeba uważać na kolejkę lego, którą można objechać cały świat lego dookoła

– jest też kolejka naziemna, dzięki czemu można zobaczyć legoland i kolejną część, która będzie otwarta w 2016 roku

– jest też kolejka dla małych dzieci, która nie wymaga udziału rodziców

– sikający pies z lego

– jeżdżenie autkami czyli kurs prawa jazdy

 

 

 

 

MACIEK

– dużo miejsc do odpoczynku (ławeczek i stoliczków) dla strudzonych zwiedzających

– teren dobrze przygotowany dla osób z wózkami oraz dla osób niepełnosprawnych

– legoland zaprasza z psimi przyjaciółmi

– cały park rozrywki przygotowany jest dla dużej ilości zwiedzających

– idealne miejsce dla ludzi lubiących spędzać rodzinnie czas

– dostęp do części atrakcji uzależniony jest od wzrostu i wieku dziecka, a niektóre wymagają uczestnictwa osoby dorosłej

 

 

PAULINA:

– czerwona róża z lego i foremka do kostek lodu w kształcie ludzików lego

– różnorodność opcji jedzeniowych – tajskie czerwone curry, steki z łososia, burgery i owoce – możemy zjeść w restauracji na zamku, podczas rodzinnego pikniku, we włoskiej restauracji czy w salonie na Dzikim Zachodzie

– stoliki i miejsca do zjedzenia posiłku dla osób, które przybyły z własnym prowiantem

– organizacja całego parku: zapisy na autka, seanse w różnych językach, organizacja samych kolejek

– filmy animowane w 4D w największym kinie 4D w Skandynawii

– lego jako detal: na przykład frytki z lego, wywieszone pranie z lego czy pływające wokół łódek rekiny

– dużo dodatkow płatnych, ale fajnych atrakcji: wplatanie piór indiańskich we włosy, malowanie dzieciaków, wyławianie kaczek w celu zdobycia pluszaka, rzucanie piłkami do kosza

– w każdy czwartek w okresie wakacji muzyka na żywo na Dzikim Zachodzie

 

 

Warto pamiętać, że część atrakcji jest dodatkowo płatnych – kurs prawa jazdy czy szukanie złota.

 

 

Informacje praktyczne czyli jak dotarliśmy do Billund z Warszawy:

– bardzo komfortowe Pendolino, którym pojechaliśmy do stacji Gdańsk Wrzeszcz (najbliższa od gdańskiego lotniska)

– z dworca podjechaliśmy na lotnisko taksówką – jest też bezpośredni autobus

– z Gdańska do Billund latają tanie linie wizzair – lot trwa około 1 godziny

– lądując w Billund zobaczymy z samolotu Legoland

– z lotniska do Legolandu jedzie autobus numer 143 (jeden przystanek)

– jest wiele możliwości zakwaterowania w różnych (jednak w porównaniu z Polską zawsze wysokich) cenach: od hotelu Legoland po pensjonat Vandel Kro, oddalony około 15 minut jazdy autobusem od legolandu

 

Czytaj także: Legoland Discovery Center Berlin

 

Submit a Comment