Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 16, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Modny adres: Szimpla Kert Budapeszt

Modny adres: Szimpla Kert Budapeszt
intopassion

W Budapeszcie znajdziecie naprawdę sporo ciekawych barów, klubokawiarni i klubów. Upatrzyliśmy swoje ulubione! Tym razem padło na klubokawiarnię Szimpla Kert. Zobaczcie sami.

Zacznijmy od tego, że Kazinczy to ulica na której mieści się kilka jak nie kilkanaście oryginalnych lokali – to właśnie to „artystyczno-imprezowe” zagłębie które koniecznie trzeba odwiedzić wieczorem będąc w Budapeszcie. Szimpla Kert wyróżniają komiksowe postaci, które zapraszają do wnętrza lokalu. Panuje tam zdecydowanie artystyczny nieład!

 

 

Lokal znajduje się na dwóch poziomach. Znajdziecie tam wszystko – kawałek auta, druciane stoliki, kolorowe graffiti, pełno niepotrzebnych przedmiotów, które mimo wszystko tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Stare krzesła, ekrany telewizora, rury, sprzęty elektroniczne, wszystko przypadkowo „poukładane”, staje się niezbędnym elementem dekoracji.

 

 

Na tej ulicy można poczuć życie nocne Budapesztu. To chyba najbardziej popularne miejsca w stolicy Węgier, wieczorem lokal zapełnia się do ostatniego miejsca i po chwili namysłu już wiemy do czego służą przypadkowe przedmioty – można na nich spokojnie usiąść, bądź potraktować je jako stolik, na którym oprzemy kufel zimnego piwa, albo kolorowego drinka – a tych w ofercie lokalu jest naprawdę sporo!

 

Kolorowo i głośno tak można określić Szimpla Kert, ale to duży plus jeżeli wychodzimy ze sporą grupą znajomych! Miasto w tym miejscu żyje!

 

Kazinczy utca 14, 1073, Budapeszt

Submit a Comment